Bieg "Smerfna Piątka" w Kaliszu. Prawie 300 zawodników na starcie ZDJĘCIA

Prawie 300 osób wzięło udział w II edycji Biegu Wiosennego "Smerfna Piątka". Zawodnicy mieli do pokonania 5-kilometrowy dystans ulicami miasta i alejkami Parku Miejskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krystian Kinastowski.

Imprezę po raz drugi zorganizowały: Policyjny Klub Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz miasto Kalisz, a głównym celem wydarzenia było propagowanie aktywnego stylu życia, a także promowanie sportu jako profilaktyki i alternatywy dla uzależnień. Piękna pogoda sprawiła, że na starcie stanęli nie tylko doświadczeni biegacze, ale również całe rodziny. Pokonanie 5-kilometrowej trasy nie było problemem dla żadnego z uczestników.

W biegu nie liczyło się miejsce, rywalizacja, ani czas; najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu. W nawiązaniu do nazwy imprezy, wielu zawodników ubrało się w smerfne stroje, choć bezkonkurencyjny okazał "Gargamel" Bogusław Monczyński, który zdobył nagrodę specjalną za najoryginalniejsze przebranie.

Najmłodszy zawodnikiem biegu był 9-letni Przemysław Dziubek, a najstarszym – 70-letni Tadeusz Tomeczek.
Zwycięzcą zawodów został Aron Przybył, kaliski biegacz, na co dzień funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który pokonał trasę w czasie 17,03 min.

Puchary i nagrody z rąk szefa kaliskiej komendy insp. Dariusza Bieńka, jego zastępcy mł. insp. Witolda Goździelewskiego oraz przedstawicielki Urzędu Miasta Kalisza Natalii Pokojowej, odebrali ponadto: