Pięściarze Ziętek Team na podium MP młodzików

Znakomicie w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie spisali się pięściarze KS Ziętek Team. Z Łomży przywieźli dwa medale - złoto i srebro.

Na najwyższym stopniu podium stanął Olaf Pera, który rywalizował w kategorii wagowej do 90 kg. Utalentowany pięściarz Ziętek Team odniósł dwa efektowne zwycięstwa, pokonując już w pierwszych rundach Mikołaja Dorynka (Akademia Boksu Roberta Gortata) i Marka Szostaka (Bagdasarian Boxing Club Poznań).

Po srebro sięgnął natomiast Mateusz Pędziwiatr. W pierwszej walce w wadze do 38,5 kg pokonał on Patryka Bonieckiego z BKS Tiger Łomża, natomiast w finale musiał uznać wyższość Nikolasa Pawlika z LKS Myszków.

O sporym pechu może mówić trzeci z reprezentantów Ziętek Team, Bartosz Biadała, który swój udział w MP młodzików zakończył już na pierwszym pojedynku. - Bartek miał pecha w losowaniu, ponieważ w pierwszej walce zmierzył się z najmocniejszym zawodnikiem wagi 52 kg Jackiem Targiem z MOSN Tychy, który pokonał Bartosza jednogłośnie na punkty. Kolejne walki kończył w pierwszych rundach i został mistrzem Polski - relacjonuje trener Mariusz Ziętek.