Na podium w Mińsku. Kadeci Kruk Gym brązowymi medalistami Mistrzostw Europy

Maciej Herbich i Adam Borowski stanęli na podium Mistrzostw Europy Muaythai IFMA 2019. Zawodnicy Kruk Gym wywalczyli w swoich kategoriach brązowe medale.

Obaj podopieczni Aleksandra Kruka rywalizowali w kategorii kadetów (14-15 lat). Maciej Herbich w walce o finał w wadze do 57 kg przegrał z Rosjaninem Sergeiem Solovevem. Z kolei Adam Borowski w półfinałowym pojedynku w wadze do 60 kg musiał uznać wyższość Mikhaila Maksimova, także z Rosji. Kaliszanie byli chwaleni za swoją postawę w ringu, a swoje starcia przegrali nieznacznie.

W imprezie, która w dniach 3-11 listopada odbyła się w Mińsku, a której patronowała prestiżowa w boksie tajskim organizacja International Federation of Muaythai Associations, reprezentacja Polski wywalczyła łącznie siedem krążków. Cztery z nich padły łupem kadry dzieci i kadetów Polskiego Związku Muaythai, do której regularnie powoływani są zawodnicy Kruk Gym Kalisz.