Makabrycznego odkrycia dokonano około godz. 3.00 nad ranem. To wtedy policja została powiadomiona o mężczyźnie leżącym na środku jezdni. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.
Już wstępne ustalenia nie wskazywały na potrącenie. Potwierdziła to również sekcja zwłok. – Nie stwierdzono obrażeń mogących być wynikiem działania osób trzecich. Czekamy jeszcze na wyniki dodatkowych badań m.in. na zawartość alkoholu w organizmie – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Nieoficjalnie, śledczy skłaniają się ku śmierci samobójczej. Mężczyzna prawdopodobnie wyskoczył z okna. Miał zostawić list, w którym wskazał na problemy finansowe.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: [email protected]. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.
W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl
MIK, fot. Google Street View
Napisz komentarz
Komentarze