Finały Daniela Wytwera. Pływak KKS-u w krajowej czołówce 15-latków

Na krytej 25-metrowej pływalni Wodna Nuta w Opolu rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu. Wystartowało w nich czworo reprezentantów KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Najlepiej spośród nich spisał się Daniel Wytwer.

Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego dwukrotnie pływał w finałach B. W rywalizacji na 200 m delfinem okazał się najlepszy, bijąc rekord życiowy (2:13.62). W efekcie sklasyfikowany został na 11. miejscu w kraju. Z kolei na dystansie 100 metrów finiszował na drugiej lokacie (czas 59.20 jest jego nową życiówką), co w ogólnej klasyfikacji konkurencji dało mu 12. pozycję.

W najważniejszej imprezie sezonu dla pływaków urodzonych w 2004 roku startowały jeszcze trzy zawodniczki KKS-u - Gabriela Kubczyk, Sandra Matecka i Martyna Trenogow. Swoje występy kończyły na eliminacjach, ale regularnie ustanawiały rekordy życiowe. W sumie w krajowym czempionacie 15-latków rywalizowało 381 zawodników ze 119 klubów.