Pechowy set. Młodzicy MUKS Jantar tuż za podium mistrzostw Wielkopolski

O sporym pechu mogą mówić młodzi siatkarze MUKS Jantar Kalisz. W turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski młodzików zajęli czwarte miejsce. Przesądził o tym jeden stracony set.

Finałowa rywalizacja w kategorii młodzików okazała się niezwykle zacięta. Zwłaszcza o srebro i brąz, bo po złoto na parkiecie w Pile sięgnęli będący poza zasięgiem innych ekip siatkarze Enei Energetyka Poznań. Do dwóch pozostałych miejsc na podium aspirowały trzy drużyny. I wszystkie zakończyły zmagania z takim samym bilansem punktów za trzy zwycięstwa i dwie porażki. O kolejności decydował więc stosunek setów. Ten przemawiał na korzyść Jokera Piła i Jedynki Poznań. Bez medalu pozostali natomiast kaliszanie z MUKS Jantar.

Podopieczni Andrzeja Płócienniczaka mogą mówić o sporym pechu. W ostatnim swoim meczu podczas finałowego turnieju zmierzyli się z poznańską Jedynką. Pokonali ją 2:1, ale powodów do świętowania nie mieli. Gdyby nie stracony set, zakończyliby rywalizację na drugim miejscu (z takim samym bilansem setów, co Joker, ale z lepszym stosunkiem małych punktów od gospodarzy).

– Niestety zaważył jeden set. Szkoda, ale chłopacy i tak osiągnęli bardzo dobre wyniki w tym sezonie. Jest to młoda i perspektywiczna drużyna, o której z pewnością jeszcze usłyszymy w niedalekiej przyszłości. Mimo że nasi zawodnicy trenują tylko trzy razy w tygodniu, to poziomem i umiejętnościami dorównują zespołom, które mają codzienne zajęcia w klasach sportowych – podkreśla trener Płócienniczak.

W wojewódzkim finale rywalizowało w sumie sześć drużyn. Jantar potwierdził przynależność do wielkopolskiej czołówki w kategorii młodzików. W kaliskim zespole gra trzech reprezentantów kadry wojewódzkiej. Jeden z nich – Wiktor Przybyłek – otrzymuje już powołania do kadry Polski do lat 15.

W naszym klubie trwa nabór do grupy chłopców z klas 4-8 szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapisów, które prowadzimy w poniedziałki o godzinie 16:30 w hali przy ulicy Długosza – informuje Andrzej Płócienniczak.

Michał Sobczak, fot. MUKS Jantar Kalisz

***

Wyniki siatkarzy MUKS Jantar Kalisz w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski młodzików