Jantar drugi w „Koziołku”. Sukces młodych siatkarzy z Kalisza

Młodzicy MUKS Jantar Kalisz wzięli udział w mocno obsadzonym 14. Międzynarodowym Turnieju „Koziołek 2020”, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Podopieczni Andrzeja Płócienniczaka doznali tylko jednej porażki i sklasyfikowani zostali na wysokiej drugiej lokacie.

W zmaganiach w kategorii chłopców rywalizowało jedenaście zespołów z kilku miast. W fazie grupowej siatkarze MUKS Jantar nie stracili choćby seta, pokonując po 2:0 ekipę gospodarzy i drużynę ze Strzelców Opolskich, którą pewnie ograli też w ćwierćfinale. Po drodze do pucharowej części imprezy w cuglach odprawili jeszcze siatkarzy z Gubina i Opola. W półfinale wygrali 2:1 z pierwszym zespołem z Kędzierzyna, zaś w finale, po zaciętej potyczce, przegrali 1:2 z Jedynką Poznań. - To był udany turniej w wykonaniu naszego zespołu. Dopiero w finale, po wyrównanej walce, przegraliśmy z drużyną z Poznania. Wcześniej wygraliśmy sześć spotkań, tracąc w nich tylko jednego seta – mówi trener Andrzej Płócienniczak.

Organizatorzy turnieju wyróżnili najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. W Jantarze to miano przypadło Tobiaszowi Gozdkowi.