5 września na Niecałej będą jak zwykle stoiska handlowe z różnymi rękodziełami i manufakturą, ale mniej i tylko po jednej stronie ulicy, by zapewnić przestrzeń dla spacerowiczów. - Po raz pierwszy wystawcy muszą oświadczyć, że dobrze się czują, nie mają kaszlu i temperatury. Oczywiście osoby ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem lub będący na kwarantannie pod żadnym pozorem nie mogą uczestniczyć w imprezie – zapowiadają organizatorzy.
Będą występy muzyczne, ale tym razem tylko na jednej scenie. Odbędzie się m.in. Mini Konkurs Wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.
Wszyscy wystawcy będą musieli być w maseczkach, stąd też pomysł na dodatkową atrakcję: MaskaRadę. Podczas poprzednich edycji duże zainteresowanie kaliszan wzbudzały stroje „z epoki”, które przywdziewali aktorzy i przedstawiciele kaliskich krawców, część z nich miała na sobie również maski weneckie czy inne nietypowe nakrycia głowy. Dziś maski na ustach i nosach to bardzo często obowiązek, ale gdy wykażemy się kreatywnością, może z tego wyjść całkiem niezły pokaz. - Postaramy się spośród przybyłych wyróżniać osoby z ciekawym rozwiązaniem spełniającym warunki zabezpieczenia ust i nosa. Szansę na wyróżnienie upominkiem lub podzieleniem się ze sceny wiedzą o swym rozwiązaniu będą miały osoby w trzech kategoriach:
1. maska dorosłego,
2. maska dziecka,
3. wymyślone inne rozwiązanie zabezpieczające nos i usta.
Dla najciekawszych maskowych kreacji będą nagrody. 5 września na Niecałej będzie też czytana "Balladyna" w ramach Narodowego Czytania, a Biblioteka Miejska przygotuje wystawę nt. odzyskania przez Polskę dostępu do morza.
Święto Ulicy Niecałej rozpocznie się o godz. 11.00. Od godziny 12.00 działać będzie scena z występami młodych kaliskich artystów, a o 16.00 organizatorzy zapraszają na Narodowe Czytanie.
MS, fot. archiwum
Temat bezpieczeństwa zainteresował nawet władze miasta, skutkując chęcią wyróżnienia prezydenckimi upominkami.
Napisz komentarz
Komentarze