Reklama
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Wielkie ZMIANY w kaliskim szpitalu. Ważny proces rozpoczęty!

Nowa Era Medycyny w Kaliszu i regionie. Rozpoczął się proces przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Szpital Kliniczny Uniwersytetu Kaliskiego. Docelowo wszystkie oddziały lecznicy zostaną oddziałami klinicznymi, chociaż szpital nie zmieni struktury właścicielskiej. Dla pacjentów oznacza to wyższy poziom leczenia.
Wielkie ZMIANY w kaliskim szpitalu. Ważny proces rozpoczęty!

Rozmowy na temat utworzenia w Kaliszu szpitala klinicznego są prowadzone przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Uniwersytet Kaliski od dłuższego czasu.

– Szpital jest naturalnym zapleczem dla uczelni, nie tylko w przypadku kształcenia pielęgniarek, ratowników medycznych etc., ale również w zakresie kształcenia przyszłych lekarzy – powiedział Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala, ale również Pełnomocnik Rektora ds. Organizacji Szpitala Klinicznego w Uniwersytecie Kaliskim im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
Co to oznacza dla mieszkańców regionu? Szpital Kliniczny to nie tylko lepsze zaplecze kadrowe i sprzętowe, ale także: leczenie na najwyższym poziomie referencyjności, działalność dydaktyczna i naukowo-badawcza, unikatowe specjalistyczne terapie, często dostępne tylko w takich placówkach.

 

 – Wydział lekarski jest bardzo ważny dla naszego subregionu. Od dwóch lat studenci medycyny w Zakładzie Patomorfologii kaliskiego szpitala kształcą się w zakresie anatomii. Zarówno oni, jak i wykładowcy są zadowoleni z warunków, które im stworzyliśmy, a sam zakład został zmodernizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. 

Jak dodaje Radosław Kołaciński - docelowo cały szpital zostanie przekształcony w uczelnianą klinikę, przy zachowaniu dotychczasowej struktury właścicielskiej. To oznacza, że samorząd Województwa Wielkopolskiego nadal będzie podmiotem tworzącym dla szpitala, a szpital udostępni swoje zasoby Uniwersytetowi Kaliskiemu właśnie po to, aby tam mogli się kształcić przyszli lekarze. 

Przeczytaj także --->

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej - Uniwersytet Kaliski
Jesteśmy po pierwszych rozmowach i wspólnie decydujemy, kto powinien być szefem kliniki i poszczególnych oddziałów. Wszystkie nasze oddziały, a także laboratorium, będą przekształcane w klinikę. Przekształcenie szpitala zespolonego w szpital kliniczny, to proces obliczony na lata, ale jest już wstępna mapa drogowa, która ma doprowadzić nas do pełnego przekształcenia.  
 Chcielibyśmy to zrobić jak  najszybciej, dzisiaj nie będziemy jednak mówić o technikaliach i o harmonogramie wdrożenia pewnych prac. Sukcesywnie jednak będziemy działali i współpracowali z uczelnią, m. in. podczas planowanych kontroli Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Będziemy również tworzyli laboratorium kliniczne - dodaje Radosław Kołaciński. 

Współpraca Uniwersytetu Kaliskiego z kaliskim szpitalem trwa wiele lat, ale od lat dwóch jest ściśle powiązana z kształceniem lekarzy.

– Warunki, które stworzył nam szpital są bardzo dobre i nie jest to jedynie opinia studentów, ale również Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Podczas wiosennej wizytacji okazało się, że np. warunki do kształcenia anatomii, które stworzył dyrektor Radosław Kołaciński w Zakładzie Patomorfologii, zostały ocenione bardzo wysoko. Studenci i naukowcy mają do dyspozycji nie tylko sam zakład, ale również salę wykładową, która spełnia wszystkie wymogi dydaktyczne - mówi rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. Andrzej Wojtyła. 
 

Mapa drogowa przekształcenia jest dostosowana do  programu kształcenia lekarzy – w tej chwili tworzone jest laboratorium, ponieważ studenci już z niego korzystają i zostanie utworzone laboratorium kliniczne, a następnie sukcesywnie będą tworzone oddziały kliniczne. 

Chciałbym  podziękować Markowi Woźniakowi – Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, ponieważ to, że w Kaliszu może powstać Szpital Kliniczny Uniwersytetu Kaliskiego, to wyraz dobrej woli właśnie marszałka, który podpisał z nami porozumienie. Zgodnie z nim tworzymy poszczególne komórki organizacyjne szpitala klinicznego.
 Co istotne, dyrektor Radosław Kołaciński tworzy Centrum Badawczo – Rozwojowe, które będzie służyło naszym studentom. Będziemy tam prowadzili badania naukowe.   Będziemy działali na rzecz Kalisza i całego regionu kaliskiego, a to ważne – ponieważ w Kaliszu mamy najniższy w Polsce wskaźnik lekarzy na tysiąc mieszkańców, zatem kształcenie lekarzy jest pożądane w naszym regionie, ponieważ tylko takie działania mogą odwrócić niekorzystny trend - dodaje prof. Andrzej Wojtyła.

Oprac. na podstawie komunikatu Uniwersytetu Kaliskiego.

RZECZYTAJ TAKŻE:

 





 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

abcdef 25.02.2025 14:45
Co za chór Kononowiczów. Najważniejsze, żeby w Kaliszu nie było nic. Uniwersytet zaorać, zwłaszcza medycynę, a szpital niech będzie powiatowy.

Stefan 23.01.2025 13:01
Doctor, doctor, doctor, doctor... and doctor

Adas 23.01.2025 09:29
Nie chce się nawet tego komentować.

abcdef 25.02.2025 13:31
A dlaczego nie chce, Kononowicz? Żeby nie było nic?

znachor 22.01.2025 23:06
dobrali się jak w korcu maku, jeden regularnie co rok zmienia nazwę uczelni a dugi w tym samym tempie likwiduje oddziały szpitala zapewniając sobie świetlaną przyszłość

ola 22.01.2025 22:55
wzajemna pomoc dwóch najbardziej zadufanych i zadowolonych z siebie " z zawodu dyrektorów", jako wizjonerzy, myślą globalnie nie zawracając sobie głowy zapaścią szpitala w kaliszu

K.B. 22.01.2025 20:32
Marzenia, o jakości i wielkości, ha, ha

Piwoniczanin 22.01.2025 19:21
Zmiany nazwy i statusu szpitala mogą pomóc z powodu przyciągnięcia specjalistów, którzy nie chcą pracować w szpitalu wojewódzkim , a w klinicznym chcą.

Adek 22.01.2025 18:51
Nazwę łatwo można zmienić ale poziomu leczenia niestety nie

maja 22.01.2025 16:37
TAK --Ależ to jest DRAMAT , NIE SUKCES ----- JUŻ WIĘKSZOŚĆ CHORYCH KALISZAN JEŻDZI DO OSTROWA LUB POLESZEWA ---- PRZECIEŻ WŁADZE KALISZA DOBRZE WIEDZĄ O TYM ---ALE ----jak to mówią , --raz zdobyta władza , nie do się oderwać od k........!!!!

Fred 23.01.2025 13:31
Władze kalisza nie mają nic do szpitala tylko sejmik wojewodzki w pyrlandi którym rządzą POronieni!!!! Gdzie witczak pawliczak pęcherz??? Oni powinni zainteresować się sytuacją w szpitalu!!!

ALINA 22.01.2025 16:35
Mam pytanie: Czy fakty kaliskie zajmą się na poważnie tym co się dzieje w kaliskim szpitalu? Przecież to jest ewidentnie działanie na szkodę szpitala, miasta i mieszkańców.

sebek 23.01.2025 07:55
No to jest wywiedź na miarę rozumu !!!!! A co Ty myślisz lepiej załatwiać wszystko pod stołem ?? A uważasz że mieszkańcom nie należy się informacja !!! A co uważasz że władze tego szpitala by o czymś powiadomili !!! K...a jak coś napiszesz na ich profilu szpila na FB co nie jest piękne to zaraz Cię blokują i usuwają komentarz !!! K...a to nie średniowiecze ani PRL ludzie płacą podatki i uwaga Ty też jakobyś nie wiedziała i co mają siedzieć jak mysz pod miotłą i patrzeć jak szlachta się bawi za nasze pieniądze. Masakra jak czyta się takie komentarze.

ALINA 22.01.2025 16:31
Pan Dyrektor dostał super nagrodę na koniec roku. Pewnie za zlikwidowanie następnych oddziałów. W Kaliskim szpitalu nie ma lekarzy bo Dyrektorowi na tym nie zależy. Zostają tylko ci którzy boją się dyrektora. Dr Grzelak rozwalił 2 kaliskie szpitale z długami 40 milionów złotych zlikwidował ordynatorow, teraz są tylko kierownicy oddziałów. Dyrektor Kołaciński zredukował cześć długu i obniży jakość leczenia na maxa. Nic tylko płakać nad kaliskim szpitalem. Ostrów przejmie resztę oddziałów i tam będziemy jeździć. GDZIE SĄ WŁADZE MIASTA KALISZA. CZY MAJA ZAMIAR INTERWENIOWAC DO POZNANIA, ZEBY NIE LIKWIDOWAC ODDZIAŁÓW TYLKO OTWIERAC NOWE? To ciekawe, że w Ostrowie są lekarze a u nas ich brakuje. Ale w Ostrowie Dyrektor szpitala lekarzy szanuje . U nas im się mówi, że jak się nie podoba to mogą się zwolnić. Przykład - Oddział Psychatryczny w Kaluszu. Dokład to zrobił Pan Dyrektor . Właśnie dlatego młodzi lekarze uciekają za granicę . Oj biedny ten Kalisz.

wuj 22.01.2025 15:31
Będziemy mieli "wyższy poziom leczenia"! Jakże się cieszę ! Oczywiście tak "wspaniała" kadra zarządzająca szpitalem pozostanie. Muszę na swego starego opla dać logo ferrari aby popędził jak rakieta !

Medyk 22.01.2025 14:50
Dramat a nie sukces

George 22.01.2025 14:14
Żeby nie stworzył za dużo bo będziemy jeździć się leczyć do Ostrowa i pleszewa!!! Kolacinski narazie likwiduje a nie tworzy !!!!żałosne ale prawdziwe

Fred 22.01.2025 14:10
Śmiech na sali ten wspaniały manager zamyka oddziały i marzy mus się klinika!!!! Jakieś nie porozumienie ktoś z głową powinien zarządzać największym szpitalem w regionie a nie ten amator!!!!

mieszkaniec 22.01.2025 13:58
może trzeba kształcić chirurgów, np. dziecięcych żeby nie jeździć do Ostrowa

Ehhh 26.01.2025 10:11
Tylko kto ma ich szkolić? Oddziały się zamykają, a te, które jeszcze jakoś przędą mają pełne ręce roboty, ledwo czasu na pacjentów wystarczy, a jeszcze mają się zająć studentami? Błędne koło. Nie ma lekarzy, więc nie będzie nowych. Trzeba by ściągnąć całe zespoły, tymczasem kto może, przenosi się do Ostrowa albo Pleszewa...

max 22.01.2025 13:51
Po co taki tytuł. Zdecydowana większość pomyślała o jakże oczekiwanych zmianach kadrowych (!) , ech ,niestety....

K 22.01.2025 13:44
Skoro zamykane są oddziały bo nie ma lekarzy to kto będzie uczył studentów? W Kaliskim szpitalu nie ma kadry, sprzętu.

Żarowka 22.01.2025 19:51
Uczyć młodych lekarzy będą te dwa pajace i nieroby na zdjęciu Jak się nie pracować a zarobić -to będzie temat pierwszych zajęć

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/