Warsztaty genealogiczne odbędą się o godzinie 12.00, a główny nacisk położony będzie na instruktaż korzystania z portalu Szukajwarchiwach, genealogicznych baz danych oraz tzw. chmury, w której kaliskie Archiwum umieszcza swoje zdigitalizowane zbiory, głównie akta stanu cywilnego. Natomiast o godzinie 13.30 rozpoczną się warsztaty konserwatorskie, na których omówione i pokazane zostaną: sposoby porządkowania i opisywania archiwów rodzinnych, proste techniki konserwacji materiałów, które można przeprowadzić samodzielnie, bez narażania dokumentów na uszkodzenie, samodzielna digitalizacja materiałów archiwalnych. Organizator prosi o przyniesienie własnych, oryginalnych dokumentów i fotografii. Archiwum zapewnia, bezpłatnie, materiały konserwatorskie (teczki i koperty bezkwasowe, obwoluty do zdjęć).
Z powodu panującej pandemii i związanej z nią ograniczeniami zapisy prowadzone są telefoniczne lub mailowo. Koordynatorami projektu są: Grzegorz Waliś (tel. 767 10 22 w. 84; [email protected]) oraz Estera Wałęsa (tel. 62 767 10 22 w. 90; [email protected]).
Zajęcie odbywać się będą w ramach ogólnopolskiego projektu archiwów państwowych "Archiwa Rodzinne Niepodległej" w siedzibie placówki przy ul. Poznańskiej 207.
MIK, fot. APK
Napisz komentarz
Komentarze