Gole 16-latków i powrót Kaszuby. Rezerwy KKS-u lepsze od outsidera

Rezerwy KKS-u wygrały piąty mecz w PROEKO IV lidze. W sobotę przy Wale Matejki kaliski zespół pokonał ostatnie w tabeli Winogrady Poznań 2:1.

Wszystkie bramki padły po przerwie. Wynik otworzył Adam Zadka, który w 52. minucie skutecznie dobił uderzenie Mateusza Reglinga. Nie minęło jednak 60 sekund, a goście wyrównali. Gapiostwo kaliskiej obrony wykorzystał Michał Trenkler, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Patrykowi Paweli. Na szczęście trzy punkty pozostały w Kaliszu, bo w 73. minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Jakub Zachara, pakując piłkę pod poprzeczkę. To pierwsze trafienie 16-letniego pomocnika w tym sezonie.

Warto odnotować, że w sobotnim spotkaniu pełne 90 minut na murawie spędził Andrzej Kaszuba, który wrócił do gry po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej uszkodzeniem więzadła pobocznego w kolanie, jakiego nabawił się na początku sierpnia w meczu Totolotek Pucharu Polski z Polonią Środa Wielkopolska. Niebawem powinien być zatem do dyspozycji trenera Ryszarda Wieczorka na drugoligowe potyczki.

Tymczasem kolejnym rywalem rezerw KKS-u, które wskoczyły na szóste miejsce w czwartoligowej tabeli, będzie Obra Kościan. Mecz z tym zespołem odbędzie się w sobotę, 26 września, o godzinie 16:00 na boisku przeciwnika.