Arena Lublin zdobyta! Cenne i zasłużone trzy punkty KKS-u (WIDEO)

Cenne trzy punkty wywalczyli w Lublinie piłkarze drugoligowego KKS-u Kalisz. W niedzielę pewnie pokonali oni miejscowy Motor 3:0, notując tym samym trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Na starcie z Motorem, także drugoligowym beniaminkiem, niebiesko-biało-zieloni pojechali podrażnieni środową przegraną z Wigrami Suwałki. Z tej srogiej lekcji szybko wyciągnęli wnioski, bo w niedzielę z Areny Lublin, jednego z najnowocześniejszych obiektów w drugiej lidze, wywieźli komplet punktów, przerywając gospodarzom serię pięciu spotkań bez porażki.

W meczu kończącym 7. kolejkę II ligi kaliszanie może nie mieli zbyt wielu klarownych sytuacji, ale za to skrzętnie wykorzystywali niefrasobliwość defensywy rywali. Prowadzenie objęli w 44. minucie. Opłacił się wtedy wysoki pressing, bo futbolówkę na połowie Motoru wyłuskał Michał Borecki, ta trafiła następnie do Bartłomieja Maćczaka, który wypatrzył nadbiegającego Adriana Łuszkiewicza. Doświadczony pomocnik KKS-u zdmuchnął pajęczynę z siatki miejscowych, uderzając potężnie zza pola karnego. Kilka chwil po przerwie do upragnionych trzech punktów kaliską drużynę przybliżył pozostawiony bez opieki obrońców Jakub Chojnowski, a tuż przed końcem spotkania wynik na 3:0 ustalił Fabian Hiszpański, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy Seweryna Kiełpina i trafiając do pustej bramki.

Dla KKS-u to trzecie zwycięstwo w tym sezonie i zarazem drugie wyjazdowe. Dzięki niemu podopieczni Ryszarda Wieczorka awansowali w tabeli drugiej ligi na dziewiąte miejsce. Kolejny mecz kaliski zespół rozegra w najbliższą sobotę. Tego dnia na stadion przy Łódzkiej przyjedzie Bytovia Bytów. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz

***

Motor Lublin – KKS Kalisz 0:3 (0:1)
Adrian Łuszkiewicz 44, Jakub Chojnowski 51, Fabian Hiszpański 88

Żółte kartki: Duda, Michota (Motor) oraz Borecki (KKS)

Sędziowali: Paweł Dziopak (Tychy) oraz Marcin Kasprzyk (Poznań) i Zbigniew Szymanek (Katowice)
Widzów: 3598

Motor: Kiełpin – M. Król, Wawszczyk, Cichocki, Michota – Ceglarz (61 Kunca), R. Król (76 Darmochwał), Rak (76 Kumoch), Duda (66 Wójcik), Swędrowski – Świderski (61 Ropski)

KKS: Krakowiak – Waleńcik, Gawlik, Mączyński – N. Zawistowski, Łuszkiewicz, Borecki (74 Hiszpański), Radzewicz (90 M. Zawistowski) – Chojnowski (78 Kamiński), Maćczak (78 Majewski), Sabiłło (46 Tunkiewicz)