Rozwiązanie dedykowane jest dla mieszkańców o specjalnych potrzebach. Przede wszystkim osobom w wieku 65 plus, osobom zależnym 15 plus, osobom niepełnosprawnym, opiekunom faktycznym osób zależnych i opiekunom pieczy zastępczej. - Oczywiście dotyczy to wyłącznie spraw pilnych, niecierpiących zwłoki – wyjaśnia Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.
Urzędnikiem mobilnym w UMiG została Marta Borkowska. Przedtem przeszła specjalistyczne szkolenie poświęcone komunikacji interpersonalnej, komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach i zagadnieniom prawnym związanym z tego typu obsługą. Jej zadaniem jest informowanie o zakresie wymagań do załatwienia sprawy, doradztwo, dostarczenie druków/dokumentów i pomoc w wypełnieniu wraz z dostarczaniem gotowych do Urzędu i właściwych wydziałów itp.
Aby skorzystać z pomocy urzędnika mobilnego, należy zgłosić taką potrzebę osobiście lub za pomocą członka rodziny lub opiekuna faktycznego. Można zadzwonić, wysłać maila lub poprosić osobę upoważnioną o wizytę w UMiG.
– pocztą email: [email protected]
– telefonicznie: 62 7428 344 (zgłoszenia pn – pt w godzinach 12:00 – 13:00)
– tradycyjną pocztą: UMiG w Pleszewie, Urzędnik Mobilny, Rynek 1, 63-300 Pleszew
Utworzenie takiego stanowiska było możliwe dzięki wzięciu przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie udziału w pilotażowym programie realizowanym przez Fundację Partycypacji Społecznej.
Pleszew jest jedną z 40 gmin w Polsce, które otrzymały największą liczbę punktów umożliwiającą udział w projekcie
AW, fot. UMiG Pleszew
Napisz komentarz
Komentarze