Olimpijski występ młodego siatkarza MUKS Jantar Kalisz

Siatkarze reprezentacji Wielkopolski zajęli siódme miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W gronie wojewódzkich kadrowiczów znalazł się zawodnik MUKS Jantar Kalisz Stanisław Gołdyn.

Organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest województwo lubelskie, a zmagania siatkarzy rozegrane zostały w Białej Podlaskiej. Kadra Wielkopolski zaczęła swoje występy od dwóch zwycięstw i jednej porażki w grupie, zajmując w niej drugie miejsce. Dzięki temu awansowała do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale uległa jednak rywalom z Małopolski 1:2 i pozostała jej gra o lokaty 5.-8. W pierwszej potyczce o te pozycje wielkopolanie ulegli reprezentantom Kujawsko-Pomorskiego 1:2, ale potem ograli kadrę województwa opolskiego 2:0, kończąc rywalizację na siódmym miejscu.

Barw reprezentacji Wielkopolski w turnieju finałowym OOM bronił Stanisław Gołdyn. To młody siatkarz MUKS Jantar Kalisz, który jest mocnym punktem drużyny młodzików. Tym samym kolejny wychowanek trenera Andrzeja Płócienniczaka został dostrzeżony przez szkoleniowców wojewódzkiej kadry. Wcześniej grał w niej m.in. Wiktor Przybyłek, dziś zawodnik Gwardii Sports Academy Wrocław, a także młodzieżowy reprezentant Polski.