Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 05:18
Reklama
Reklama
Reklama

Autobusy z imionami. Ostrowskie elektryki ochrzczone

Mają nie tylko numery rejestracyjne i oznaczenia linii, ale też imiona. Nazwy ostrowskich autobusów elektrycznych wymyślili sami pasażerowie, którzy zgłosili ponad 170 propozycji, a z tych wybrano 10. Dokładnie tyle, ile ekologicznych pojazdów jest w mieście.
Autobusy z imionami. Ostrowskie elektryki ochrzczone

Imiona wybrano takie, które opisują charakter ekologicznych autobusów, a równocześnie są zabawne i z polotem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 170 propozycji nadania imion elektrykom, a pomysły były od oryginalnych po swojskie. Komisja wybrała 20 najciekawszych i poddała je ocenie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w głosowaniu wybrali 10: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.

Nazwy zostaną umieszczone na autobusy o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305. A pomysłodawcy tych właśnie imion dostaną od MZK upominki.

Elektryczne autobusy w Ostrowie Wielkopolskim zasilane są prądem wytworzonym przez Miejski Zakład Ciepłowniczy. Pierwsze takie pojazdy na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyjechały zimą 2017 roku WIĘCEJ. W ubiegłym roku MZK kupił sześć kolejnych bezemisyjnych autobusów, które w mieście pojawiły się w tym roku. Kosztowały nieco ponad 16 milionów złotych.

AW, zdjęcie UM w Ostrowie Wielkopolskim


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec koloni SkarszewekTreść komentarza: Tam powinny być postawione lusterka z czterech stron i światła .No niestety tak powinno być ale nie jestData dodania komentarza: 27.04.2025, 22:52Źródło komentarza: DRAMAT pod Kaliszem! Zderzenie i pożar dwóch aut! ZDJĘCIAAutor komentarza: ALINATreść komentarza: W Urzędzie Miasta Kalisza pracuje masa ludzi z Ostrowa I Opatówka. Wiele inicjatyw jest marginalizowanych. Np. Postument odnośnie zamku koło liceum A.Asnyka. Wielkość jest powalająca. Trzeba się zaopatrzyć w lupę, żeby go znaleźć. Jakby kto pytał to jest. Większy nie mógł powstać bo bardzo źle wpływał na uczucia gmin ościennych. Wjeżdżając do Kalisza obojętnie z której strony trzeba szukać tablic z informacją że wjeżdżamy do Kalisza . Są tak paskudne jakby były celowo zrobione w ten sposób. Może Pan Prezydent zastanowi się kto w UM Kalisza robi taka krecia robotę. Mamy w Urzędzie Miasta także byłego wieloletniego sekretarza gminy Opatówek. Jak był zastępcą dyrektora OSiR przy ul. Łódzkiej to większość imprez odbywała się w halu w Opatówka. Np. Mistrzostwa gry w siatkówkę. A nasza ARENA nie mogła się doprosić dyrektora Przybyła żeby u nas zrobić ta imprezę oraz inne. ARENA jest wykorzystana w 40 % . Winię też kaliskich dziennikarzy (którzy niestety nie są z Kalisza), że nie piszą o takich sprawach. Rozumiem, że im na tym nie zależy.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 21:46Źródło komentarza: Wielka rozbudowa. Wielomilionowa inwestycja na granicy z KaliszemAutor komentarza: ALINATreść komentarza: Plac przy Majkowskiej będzie teraz pusty. Prezydent obiecywał, że będzie tam budowany budynek Filharmoni Kaliskiej. Mam nadzieję, że dotrzyma słowa. Dużo kaliszanin liczy na tą inwestycję.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 21:23Źródło komentarza: Koniec z handlem przy Majkowskiej! Kupcy wracają na zmodernizowane targowiskoAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: Taa a nadal Koleje Wielkopolskie oferują słownie TRZY pociągi z Kalisza do Poznania i konsekwetnie nie wydłużają trasy pociągów co kończą bieg w Ostrowie Wlkp a to tylko 20 km!Data dodania komentarza: 27.04.2025, 21:06Źródło komentarza: Na torach padł rekord. „Efekt konsekwentnego rozwoju”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama