Triumfy Julii Mikołajczak i Patryka Bocianowskiego w "Winter Open"

W Luboniu odbył się licznie i silnie obsadzony turniej w brazylijskim jiu-jitsu "Winter Open". Znakomicie w tych zawodach spisali się reprezentanci Kruk Gym Kalisz.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Julia Mikołajczak. Podopieczna Mateusza Chamnego zdeklasowała swoje rywalki w obu klasach, w jakich toczyły się zmagania - Gi (walki w kimonach) i No-Gi (walki w raszgardach). W tej pierwszej w kategorii do 69 kg, a w drugiej do 66,5 kg.

Złoto wywalczył również Patryk Bocianowski, który wygrał rywalizację w Gi w kategorii do 82,5 kg. W tej wadze w szranki stanęło aż 32 zawodników, więc droga do pierwszego miejsca była dość kręta. Tym bardziej więc cieszy, że kaliszanin przebrnął przez nią bez szwanku, pozostawiając wszystkich swoich oponentów w pokonanym polu.

W turnieju "Winter Open" uczestniczyło łącznie ponad 500 zawodniczek i zawodników, a walki rozgrywane były równolegle na siedmiu matach.