Znakomita passa młodych siatkarek MUKS Jantar

Świetnie w rozgrywkach wielkopolskiej ligi młodziczek radzą sobie siatkarki MUKS Jantar Kalisz. Podopieczne Agaty Płócienniczak wygrały dziewięć kolejnych spotkań, nie tracąc w nich żadnego seta.

Młode kaliszanki rywalizują o miejsca 17.-24. i za sobą mają pierwszy turniej tej fazy zmagań. Zakończyły go z dorobkiem trzech pewnych zwycięstw, pokonując po 2:0 Kaniasiatkę Gostyń, UKS Środa Wlkp. i Energa MKS 17 Kalisz, który był gospodarzem zawodów. Kolejny turniej odbędzie się 20 lutego w Środzie Wielkopolskiej.

- Do dalszych rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły z grupy. Nasza drużyna spisuje się bardzo dobrze, zwłaszcza że są to dziewczyny bardzo młode i większość tego zespołu będzie jeszcze grała w tej kategorii wiekowej w następnym sezonie - mówi Agata Płócienniczak, trenerka młodziczek MUKS Jantar Kalisz.

Dodajmy, że w poprzednim etapie rywalizacji kaliszanki nie straciły choćby seta, notując sześć kolejnych wygranych - z UKS PUMA Komorniki i UKS Koliber Ostrzeszów. Wcześniej natomiast musiały uznać wyższość ekip z Piły i Leszna, które zamknęły im drogę do czołowej "szesnastki" w województwie.