KKS triumfuje pod Wawelem! Ważne zwycięstwo kaliskiego drugoligowca (WIDEO)

Cenne trzy punkty wywalczyli w środę piłkarze KKS-u Kalisz. Podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:1, rewanżując się „Brązowym” za porażkę z rundy jesiennej. Kaliszanie umocnili się w tabeli eWinner 2. ligi na szóstej lokacie.

Beniaminek z Kalisza miał niewiele czasu na wyciągnięcie wniosków z sobotniej porażki ze Skrą, ale wykorzystał go efektywnie, bo w środę na boisku w Krakowie dominował nad gospodarzami i zasłużenie wywiózł spod Wawela komplet punktów. Podopieczni Ryszarda Wieczorka kontrolowali mecz już od pierwszej minuty, dokumentując przewagę dwoma golami jeszcze przed upływem drugiego kwadransa rywalizacji. Rezultat otworzył w 6. minucie Nestor Gordillo, a jego trafienie było tym z serii „stadiony świata”. Hiszpan zdecydował się lobować golkipera Garbarni z okolicy 40. metra. Uczynił to z taką precyzją, że wracający do bramki Dorian Frątczak nie miał szans na skuteczną interwencję. To trzeci gol Gordillo w barwach KKS-u. A nieco później mógł być i czwarty, ale na przeszkodzie stanął słupek. Co się jednak odwlecze... W 27. minucie goście przeprowadzili składną i skuteczną akcję. Zaczął ją Tomasz Hołota, który dalekim podaniem uruchomił na prawym skrzydle Nikodema Zawistowskiego, ten zbiegł do końcowej linii i dograł piłkę w pole bramkowe, a na nieporadności miejscowych skorzystał Michał Borecki, który z bliska wpakował futbolówkę do sieci.

Przyjezdni mogli schodzić na przerwę z większym zapasem. W pierwszej połowie trzykrotnie jednak gospodarzy od utraty gola chronił słupek. Podopieczni Łukasza Surmy, rekordzisty pod względem liczby występów w ekstraklasie, próbowali złapać kontakt, ale defensywa KKS-u spisywała się bez zarzutu. Może poza 89. minutą. Wtedy to Garbarnia zdobyła honorową bramkę. Michał Molenda był jednak bez szans przy ładnym uderzeniu Grzegorza Marszalika z rzutu wolnego.

Środowy triumf ma kolosalne znaczenie dla układu tabeli eWinner 2. ligi. KKS odskoczył bowiem od ogona, jaki ma za swoimi plecami. Podopieczni trenera Wieczorka umocnili się na szóstej lokacie, zyskując nad kolejną drużyną cztery oczka dystansu. W przypadku porażki, Garbarnia traciłaby do nich tylko punkt.

(mso), fot. RKS Garbarnia Kraków, wideo: KKS Kalisz

***

Garbarnia Kraków – KKS Kalisz 1:2 (0:2)
Grzegorz Marszalik 89 – Néstor Gordillo 6, Michał Borecki 27

Żółte kartki: Kowalski, Kołbon, Masiuda, Marszalik (Garbarnia) oraz Łuszkiewicz, Zawistowski, Putno, Majewski (KKS)

Sędziowali: Dawid Bukowczan (Żywiec) oraz Sebastian Szczotka (Cisiec) i Marcin Jakowenko (Bielsko-Biała)

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrošius, Pająk (77 Surma) – Radwanek (62 Górski), Kuczak, Kołbon (70 Duda), Marszalik, Wacławek (46 Morys) – Feliks (62 Fidziukiewicz)

KKS: Molenda – Waleńcik, Kendzia, Radzewicz – Zawistowski, Hołota, Łuszkiewicz (79 Kaszuba, 86 Mickevičs), Mączyński – Borecki (79 Putno), Maćczak (74 Majewski), Gordillo (86 Koczy)

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w miejsce. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/