Gra lepsza niż wynik. KKS rzutem na taśmę remisuje z Motorem (ZDJĘCIA)

Bramka Nestora Gordillo w doliczonym czasie zapewniła KKS-owi punkt w domowym starciu z Motorem Lublin. Kaliszanie mogą odczuwać niedosyt, bo byli lepszym zespołem od rywali. Nie grzeszyli jednak skutecznością.

Prowadzony przez Marka Saganowskiego zespół z Lublina chciał wyrównać rachunki za porażkę 0:3 na swoim stadionie. Dlatego też od początku postawił na ofensywę i już w 10. minucie mógł objąć prowadzenie. Goście dwukrotnie wówczas ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Michała Molendę, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Podobnie jak w 19. minucie, gdy znów popisał się udaną interwencją.

Kaliszanie przetrwali trudne chwile, po czym przejęli inicjatywę i jeszcze przed przerwą stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Aktywny w przedniej formacji był Robert Tunkiewicz i to on w 30. minucie oddał groźny strzał, z którym poradził sobie bramkarz gości Sebastian Madejski. Najbliżej strzelenia gola KKS był w 38. minucie. Miejscowi przejęli wtedy piłkę przed polem karnym przeciwnika, ta trafiła do Nestora Gordillo, który przymierzył z dystansu, jednak minimalnie niecelnie. Trzy minuty później Hiszpan ponownie był blisko, tym razem po centrze Mateusza Mączyńskiego, ale nieczysto trafił w futbolówkę, którą wyłapał golkiper Motoru.

Drugą połowę, podobnie, jak pierwszą, lepiej zaczęli piłkarze z Lublina. Tym razem jednak ich ataki przyniosły zamierzony skutek. W 55. minucie obrońcom gospodarzy urwał się Filip Wójcik, który wyłożył piłkę przed pole bramkowe do nadbiegającego Krzysztofa Ropskiego, a ten dopełnił formalności i dał gościom prowadzenie.

Strata gola pobudziła miejscowych do wzmożonej ofensywy. Napór na bramkę rywali trwał przez kilka minut, ale kolejne próby kończyły się niepowodzeniem. W 58. minucie po składnie wyprowadzonej kontrze oko w oko z bramkarzem Motoru stanął Tunkiewicz, lecz przestrzelił. Dwie minuty później ten sam zawodnik ucelował z rzutu wolnego w poprzeczkę. Nie minęło kolejne 60 sekund, a kapitalną interwencją po mocnym uderzeniu Mączyńskiego popisał się Madejski. Po tej akcji gospodarze mieli rzut rożny, po którym piłka trafiła pod nogi Tunkiewicza, ale ten wyraźnie nie miał dnia, bo i tym razem nie zdołał zmieścić futbolówki w świetle bramki. W 68. minucie przed szansą stanął natomiast Bartłomiej Maćczak, lecz główkował nad poprzeczką.

W międzyczasie ekipa Motoru przeprowadziła dwa groźne kontrataki. W 62. minucie sporo strachu gospodarzom napędziła główka Ropskiego, natomiast w 70. minucie czujny między słupkami był Molenda.

KKS do końca walczył o uratowanie choćby punktu, lecz znakomita większość jego ataków przypominała bicie głową w mur. W 86. minucie nieznacznie pomylił się Tunkiewicz, a 120 sekund później zbyt słabo, aby pokonać Madejskiego, główkował Gordillo. Wreszcie jednak upór kaliszan został nagrodzony. W czwartej minucie doliczonego czasu na wrzutkę w kierunku piłkarza rodem z Hiszpanii zdecydował się Mateusz Majewski, a Gordillo uderzył z powietrza obok zaskoczonego bramkarza z Lublina. W ten sposób ustalił rezultat na 1:1. Na strzelenie jeszcze jednego gola zabrakło już niestety czasu.

Kaliski zespół traci obecnie do strefy barażowej trzy punkty. W najbliższym tygodniu rozegra dwa spotkania – w środę zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów, a w niedzielę ugości przy Łódzkiej Chojniczankę Chojnice.