Lider zdeklasował Lidera. Ósmy triumf szczypiornistek MKS AZS SWWS

Trwa zwycięska seria drugoligowych szczypiornistek MKS AZS SWWS Kalisz. W sobotę podopieczne Pawła Ruska wygrały ósmy w tym sezonie mecz. Tym razem zdeklasowały w Świebodzinie tamtejszy MUKS Lider.

Autor: Michał Sobczak

Pojedynek lidera z wiceliderem grupy 1 drugiej ligi okazał się jednostronnym widowiskiem. Prowadzące w drugoligowej stawce kaliszanki w swoim stylu, od pierwszej do ostatniej minuty, kontrolowały przebieg rywalizacji. Solidną przewagę wypracowały sobie pod koniec pierwszej połowy, gdy po serii pięciu trafień odskoczyły gospodyniom na 13:5. Ośmiobramkowy dystans utrzymały do przerwy (15:7), a po niej wyraźnie go powiększyły.

Kluczowy okazał się fragment pomiędzy 40. a 57. minutą. Miejscowe ani razu nie wzbogaciły wtedy swojego dorobku, zaś przyjezdne rzuciły w tym czasie osiem goli i chwilę później cieszyły się ze zwycięstwa 30:14.

W sobotę najczęściej do siatki rywalek trafiały Żaneta Moskal-Giel i Zuzanna Pesel-Matyjak – po siedem razy. O jedno trafienie mniej zanotowała Paulina Kucharska, a pięć bramek dorzuciła kapitan kaliskiego zespołu Katarzyna Pilitowska.

Podopieczne Pawła Ruska nadal są niepokonane. W Świebodzinie wywalczyły ósmy w tej kampanii triumf. Z dorobkiem 24 punktów są zdecydowanymi liderkami drugoligowych rozgrywek.