Młode siatkarki Jantara rywalizowały w Komornikach

Najmłodsze adeptki piłki siatkowej z MUKS Jantar Kalisz uczestniczyły w minioną niedzielę w turnieju mini siatkówki i rzucanki, który odbył się w Komornikach.

Kaliszanki startowały w zmaganiach dwójek, wzięły też udział w rywalizacji singli, czyli w formule siatkarskiej rzucanki. I właśnie w tej zabawie, wprowadzającej do trenowania siatkówki, znakomicie spisała się Antonina Stachoń-Kordelas, która w roczniku 2013 zajęła szóste miejsce. Dwunasta była natomiast Alicja Bazalińska. W roczniku 2012 odpowiednio 20. i 21. lokatę zajęły Zofia Filipiak i Nadia Kużniacka.

W „dwójkach” wystąpiły trzy drużyny MUKS Jantar. Ósme miejsce zajęła para Marysia Skrobisz i Maja Szkudlarek, szesnaste Antonina Fenske i Sara Feliszczak, a tuż za nimi uplasowały się Aleksandra Witoń i Pola Kubiak.

Był to pierwszy turniej dla naszych dziewcząt oraz zetknięcie się z tak dużą imprezą sportową. Mimo to można było zaobserwować dużą chęć gry i walkę o każdy punkt – wskazuje prezes i trener Jantara, Andrzej Płócienniczak.

Niedzielny turniej zorganizował UKS Komorniki. Wszystkie zespoły biorące udział w tych zawodach otrzymały drobne upominki oraz medale.