Srebrne juniorki MKS-u zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

W zeszły weekend siatkarki MKS SMS Kalisz wywalczyły wicemistrzostwo Wielkopolski juniorek. Za kilka dni będą reprezentowały województwo w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski juniorek odbył się w Szamotułach. W trzydniowych zmaganiach rywalizowały cztery drużyny, ale wiadomo było, że walka o złoto rozegra się pomiędzy dwiema ekipami. Mowa o MKS-ie Kalisz i Enea Energetyku Poznań. To zespoły, które w tej kategorii wiekowej są najlepszymi w kraju – w zeszłym sezonie mistrzem Polski został Energetyk, a wicemistrzem MKS. Podobnie było na szczeblu wojewódzkim. W tej kampanii kaliszanki były zdeterminowane, aby zrewanżować się poznaniankom. W bezpośrednim boju znów jednak górą były rywalki, które wygrały w trzech setach – do 25, 20 i 21, powtarzając tym samym sukces z poprzedniego roku. Podopieczne Marcina Widery musiały zadowolić się drugą lokatą. Wcześniej srebrne medalistki pokonały Piątkę Turek 3:0 i gospodarza turnieju, Szamotulanina 3:1.

W ręce kaliszanek powędrowały dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszej libero otrzymała Natalia Pajdak, a najlepszej przyjmującej Zofia Sobanty, która ponadto została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem od portalu Wielkopolska Siatkówka.

Tymczasem za kilka dni siatkarki MKS-u będą reprezentowały Wielkopolskę w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek. O awans do półfinału kaliska drużyna powalczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W swojej grupie zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz i Spartą Warszawa. W drugiej puli znalazły się miejscowy KSZO, UKS Ares Nowa Sól i UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk. Do dalszego etapu przejdą dwa najlepsze zespoły. Turniej zaplanowano na 17-20 lutego.