Medale w Stambule. Kaliszanie z Kruk Gym na podium mistrzostw Europy

Kaliszanie Maciej Herbich i Adam Borowski wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Europy w Muaythai federacji IFMA. Zawody odbyły się w dniach 13-20 lutego w Stambule.

W europejskim czempionacie rywalizowało 611 zawodników, a Polskę reprezentowało w Turcji czternastu thaibokserów. Wśród nich byli dwaj przedstawiciele Kruk Gym Kalisz – Maciej Herbich i Adam Borowski. Obaj znaleźli się w gronie medalistów.

Herbich wywalczył brąz w kategorii do 63,5 kg juniorów (16-17 lat). W pierwszej walce pokonał reprezentanta Azerbejdżanu, natomiast w kolejnej – półfinałowej – przegrał z zawodnikiem gospodarzy. – Rywal skutecznie wykorzystywał swoją przewagę w klinczu – wspomina prezes i główny trener Kruk Gym, Aleksander Kruk, który podczas ME pełnił rolę szkoleniowca polskiej kadry.

Z brązowym medalem wrócił też drugi z jego podopiecznych. Adam Borowski startował w kategorii do 67 kg juniorów (16-17 lat). Najpierw pewnie rozprawił się z reprezentantem Białorusi, a drogę do finału zamknął mu zawodnik z Turcji.

Był to kolejny udany występ naszych podopiecznych na tak prestiżowej imprezie. Przypomnę, że Adam i Maciej w grudniu 2021 roku zdobyli brązowe medale mistrzostw świata w Bangkoku. Przed nami walki na Mistrzostwach Polski i Świata w muaythai i w kickboxingu. Trzymamy kciuki i wspieramy pasję utytułowanych i młodych zawodników z Kalisza – podkreśla Aleksander Kruk.

Dodajmy, że reprezentanci Polski zdobyli w Stambule dziesięć medali – dwa złote, trzy srebrne i pięć brązowych.