Zwycięstwa i awans młodych siatkarek Jantara

Młode siatkarki MUKS Jantar Kalisz w świetnym stylu awansowały do półfinału mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce w kategorii czwórek. W ćwierćfinałowych zmaganiach zajęły drugie miejsce.

Turniej 1/4 finału wojewódzkich zmagań odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu. Podopieczne Andrzeja Płócienniczaka wygrały sześć z siedmiu rozegranych spotkań. W fazie grupowej pozostawiły w pokonanym polu cztery drużyny – SPS Sparta Złotów, KS ASBL Piła 3, UKS Lider Rokietnica oraz gospodarza turnieju UKS Augustynki Kalisz, nie tracąc w tych starciach żadnego seta. Z kolei w fazie finałowej siatkarki Jantara wygrały z Energetykiem Poznań 21:14 i SPS Volley Piła 21:16 oraz uległy po zaciętej walce UKS 9 Leszno 19:21. W końcowej klasyfikacji „czwórek” zajęły drugie miejsce, premiowane awansem do półfinału, który zaplanowano na 23 kwietnia.

Cieszy dobra gra całego zespołu. Dziewczyny pokazały lwi pazur oraz chęć gry. Widać było, że cieszą się tą grą i to jest najważniejsze – podkreśla trener Andrzej Płócienniczak.

Jego podopieczne wystąpiły w składzie Łucja Chenczke, Maja Plewa, Martyna Widelska, Anastazja Świercz, Aleksandra Przyłęcka i Alicja Balcerzyk.