Miasto przeprowadza modernizację podwórka przy ul. Parczewskiego 5-6. Od wschodu teren przylega bezpośrednio do dawnych murów miejskich. Utwardzono już ścieżkę i pozyskano materiały z wcześniejszych prac rozbiórkowych.
Za kolejny etap prac odpowiedzialne jest Liceum Plastyczne. Uczniowie w ramach Projektu Grantowego Fundacji Rodziny Staraków ,,Wena’’ mieli za zadanie wykonać projekt, który polega na zaadoptowaniu w centrum miasta Kalisza podwórka. Na jego realizację otrzymali grant w wysokości 16 tysięcy złotych. Celem projektu jest stworzenie w tym miejscu ekologicznej i przyjaznej przestrzeń dla pszczół, a także relaksu i wypoczynku dla mieszkańców. Od kilku miesięcy uczniowie pracowali nad indywidualnymi szkicami.
- Spośród 30 szkół, które brały udział w konkursie wyłoniono 10 laureatów, w tym właśnie naszą szkołę. Ja napisałam ten projekt, nosi tytuł ,,Street art – mural – miejski ogród’’. No i zakłada zaadoptowanie podwórka w centrum miasta Kalisza na potrzeby stworzenia tam miejskiego ogrodu i muralu – mówiła nam Ewa Ratajczyk, nauczycielka rysunku, malarstwa i ceramiki
26 maja konkurs na mural został rozstrzygnięty. Kapituła konkursowa w składzie: Przewodniczący Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Członkowie: Iwona Cieślak, Wojciech Brewka, Marcin Gaj, Ewa Ratajczyk, Izabela Symanowicz, Agnieszka Miśkiewicz, Iwona Marcinkowska. Katarzyna Gołębiewska przyznała Grand Prix i cztery wyróżnienia. Główną nagrodą w konkursie będzie realizacja muralu na jednej ze ścian przylegających do podwórka przy ulicy Parczewskiego 5 a otrzymała ją Nikola Szpera uczennica trzeciej klasy LSP. Wyróżnienia jury przyznało: Natalii Witczak, Martynie Michalak, Julii Karbowej i Julii Miedzińskiej.
Po ogłoszeniu wyników od razu przystąpiono do pracy. Uczniowie przy wsparciu artysty street art Wojciecha Brewki zaczęli malować mural.
- Przemiana podwórka to modelowa - choć w niewielkiej skali - rewitalizacja. Do wspólnych działań z Liceum Plastycznym i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. Janusza Korczaka zaangażowani zostali mieszkańcy korzystający z podwórka oraz miejskie jednostki. Zmieniona została nawierzchnia, posadzone drzewa i byliny, pojawiły się nowe siedziska. A na końcu mural - informuje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.
Wkrótce miejsce to wypięknieje i zamieni się w miejski ogórek. Efekt końcowy pracy zobaczymy w piątek.
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze