Młodzi w internecie popisują się różnymi rzeczami, nie zawsze czymś, co faktycznie przynosi im chwałę. W Q- Mam jest inaczej. Tutaj popisują się wiedzą.
Siemanko, jestem „kokostoja” i witam w tym przepięknym dniu w moim filmie – mówi na jednym z nagrań w Q- Mam Maja.
Młoda wideoblogerka nie mówi o modzie czy o grach. To miniwykład z chemii organicznej. Maja te zawiłości naukowe tłumaczy językiem nastolatki, tak jak sama to rozumie. Wideo online oglądają inni uczniowe, dla których chemia nie jest ich konikiem, ale podzielą się za to w ten sam sposób inną wiedzą, czymś w czym są dobrzy. Pomysł na taką wymianę wiedzy i stworzenie aplikacji powstał na początku epidemii koronawirusa.
Jak rozpoczęła się pandemia to zobaczyliśmy, że nie ma takiego narzędzia, który by pomogło uczniom w nauce, a z drugiej strony nie ma lepszej osoby, która nas naucza jak osoba w naszym wieku. Stworzyliśmy narzędzie, gdzie dzieci uczą dzieci - mówi Zbigniew Orlicz – Błoński, współwłaściciel Szkoły Podstawowej Jagiellończyk.
I jest to bardzo skuteczny model nauki, budowania dobrych relacji między rówieśnikami i to poparty badaniami.
Trzy lata temu robiliśmy badania na grupie 120 uczniów, które pokazały jasno, że dzieci naprawdę świetnie się uczą od siebie, są wspaniałymi nauczycielami dla swoich rówieśników. Postanowiliśmy więc taką platformę założyć – mówi Agnieszka Orlicz – Błońska, współwłaścicielka Szkoły Podstawowej Jagiellończyk.
Z aplikacji mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych i średnich. Będzie ona oferowała treści całej podstawy programowej, potwierdzonej i sprawdzonej przez fachowców, ale stworzonej przez samych uczniów, którzy za swój wkład w rozwój aplikacji będą mogli wygrywać nagrody.
Nasi nauczyciele dają uczniom wyzwanie, taki challenge w pozytywnym tego słowa znaczeniu, uczniowie nagrywają filmy związane z tym wyzwaniem, te filmy przesyłane są do nas, sprawdzane pod względem merytorycznym, ale zależy nam też na tym żeby te filmy były ciekawe i 3 najciekawsze filmy trafiają na tę platformę Q- Mam jako narzędzie edukacyjne mówi Agnieszka Orlicz – Błońska, współwłaścicielka Szkoły Podstawowej Jagiellończyk.
Uczeń zdobywa popularność, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Będzie idolem, który nie imponuje głupimi wybrykami a wiedzą i umiejętnością przemawiania do innych.
Dopracowywaliśmy tę aplikację przez 1,5 roku w naszych szkołach, teraz po zakończeniu wszystkich prac widzimy, że jest to narzędzie, które możemy udostępnić wszystkim, żeby wszystkie dzieci mogły z niej bezpłatnie korzystać mówi Zbigniew Orlicz – Błoński.
Orlicz- Błońscy udostępnią tę aplikację bezpłatnie innym szkołom i uczniom już od września.
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze