Porażka na koniec roku. Osłabiony KKS uległ Garbarni

W ostatnim w tym roku meczu piłkarze KKS-u przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:3. Pod Wawelem nie zagrali jednak w optymalnym składzie. Nie bez wpływu na ich postawę pozostawał wtorkowy mecz z Górnikiem Zabrze w Fortuna Pucharze Polski.

Po wyczerpującym pojedynku z Górnikiem kaliszanie mieli zaledwie dwa dni na regenerację. To zdecydowanie zbyt krótko, aby wrócić do odpowiedniej formy fizycznej, zwłaszcza że piłkarze znad Prosny mieli w nogach 120 minut gry i serię rzutów karnych. Nieoficjalnie wiadomo, że klub dążył do przełożenia piątkowego spotkania na niedzielę, ale bezskutecznie. W tej sytuacji trzeba było grać, choć nie wszyscy byli gotowi. Poza składem znaleźli się m.in. Piotr Giel i Michał Borecki, a na ławce pojedynek z Garbarnią zaczęli m.in. Adrian Łuszkiewicz, Nestor Gordillo i Nikodem Zawistowski. Trener Bartosz Tarachulski miał więc spory ból głowy, aby odpowiednio zestawić wyjściową jedenastkę, która w rezultacie była daleka od optymalnej.

Garbarnia skrzętnie wykorzystała problemy KKS-u i już w 14. minucie objęła prowadzenie. Piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Gawlik, który niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu rywali. W drugiej połowie kaliszanie nie upilnowali we własnym polu karnym Patryka Mularczyka i Patryka Warczaka, tracąc dwa kolejne gole. Najlepszą okazję na zmianę wyniku mieli w 28. minucie, gdy w poprzeczkę główkował Jakub Wilczyński. Z kolei gospodarze dwukrotnie obili obramowanie bramki.

Mimo porażki niebiesko-biało-zieloni przezimują rozgrywki eWinner 2. ligi na podium. Na razie są na drugim miejscu, ale w niedzielę może ich wyprzedzić Polonia Warszawa, jeśli wygra swój pojedynek z Pogonią Siedlce.