KKS po ostatnich tej zimy sparingach

Zwycięstwo z Unią Skierniewice i porażka z Polonią Środa Wielkopolska - to rozstrzygnięcia piątkowych sparingów z udziałem piłkarzy KKS-u Kalisz. Dla podopiecznych Bartosza Tarachulskiego były to ostatnie mecze kontrolne w zimowym okresie przygotowawczym. Za tydzień kaliski zespół wznowi zmagania o punkty.

Piątkowe potyczki rozegrane zostały na naturalnej nawierzchni bocznego boiska przy ulicy Łódzkiej. Sztab szkoleniowy niebiesko-biało-zielonych wystawił w tych spotkaniach dwie różne jedenastki. Ta teoretycznie mocniejsza stanęła naprzeciw Unii Skierniewice, czyli czołowej drużyny grupy 1 trzeciej ligi. I spisała się przyzwoicie, pokonując rywali 3:1. Wynik w 8. minucie otworzył Michał Borecki i choć chwilę później wyrównał z karnego były gracz kaliskiej drużyny, Bartłomiej Maćczak, to potem dwukrotnie listę strzelców podpisał Jakub Wilczyński.

Po krótkiej przerwie, w innym już składzie, KKS zmierzył się z przedstawicielem grupy 2 trzeciej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. W tym pojedynku padło aż siedem goli. O jednego więcej zdobyli przyjezdni i to oni mogli cieszyć się z wygranej 4:3. Bramki dla gospodarzy strzelili Piotr Giel (z karnego), Karol Smajdor i Kasjan Lipkowski. Warto dodać, że do 44. minuty ekipa znad Prosny prowadziła w tej konfrontacji 2:0.

Tymczasem już 25 lutego podopieczni trenera Tarachulskiego wznowią zmagania o punkty w eWinner 2. lidze. O godz. 14:30 na stadionie przy ulicy Łódzkiej podejmą Olimpię Elbląg. Natomiast kilka dni później, 1 marca, czeka ich długo wyczekiwany pojedynek ze Śląskiem Wrocław w ramach ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.