,,Konferencja Smart Rodzice – jak przygotować dziecko do startu w życie?'' to wydarzenie w pełni poświęcone rodzicom, którzy mają dzieci w wieku 2-12 lat.
- Przeprowadziliśmy badania wśród kilkudziesięciu rodziców na temat ich roli w przygotowaniu dzieci do samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu. W oparciu o trzy obszary, w których rodzice zgłaszali najczęściej potrzebę wsparcia, przygotowaliśmy tematykę I Konferencji Smart Rodzice, którą kierujemy do rodziców dzieci w wieku od 2 - 12 lat - mówi Agnieszka Kubicka-Błońska, właścicielka Smart Club, Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży w Kaliszu

To będzie spora dawka wiedzy na temat tego:
- jak wychować samodzielne dziecko,
- jak uczyć dzieci samodzielnego uczenia się,
- jak rozwijać w dzieciach postawę szacunku do pieniędzy, by ich nie trwoniły i mądrze nimi gospodarowały.
Konferencja odbędzie się 18 marca br. od godziny 10:00.
Program konferencji:
10.00 - 10:50 - Jak wychować samodzielne dziecko
11:00 - 11:50 - Jak nauczyć dziecko samodzielnego uczenia się
12:00 - 12:50 - Jak uczyć dziecko szacunku do pieniędzy od najmłodszych lat
Udział w konferencji jest płatny. Bilety można nabyć na stronie:
Do trzech pierwszych osób odezwiemy się w odpowiedzi na wysłanego maila.
Równolegle do wykładów, dla rodziców, którzy wykupią pakiet Warsztaty dla dzieci (7-9 letnich) - odbywać się będą warsztaty dla dzieci od 10.00 - 13:00.
Dodatkowo można wykupić pakiet warsztatów dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. Warsztaty będą organizowane równolegle z konferencją – cena za udział w 3 - godzinnych warsztatach rozwijających postawę przedsiębiorczą, pełnych świetnej zabawy – 99 zł.
Liczba miejsc na warsztaty bardzo ograniczona.
Tematy konferencji:
1. Jak wychować samodzielne dziecko?
Każdy rodzic chce, by jego dziecko w dorosłym życiu umiało radzić sobie z trudnościami i podejmowało wyzwania. Jednak uczenie dzieci samodzielności i odpowiedzialności za różne zadania, wiąże się często ze stawianiem im różnych wymagań i z opuszczaniem przez nie strefy komfortu. Wielu rodziców przestaje wymagać, by uniknąć konfliktowych sytuacji z dziećmi, niemiłych uczuć. Często brak im czasu i konsekwencji.
Na szczęście jest kilka zasad i tricków, które pomogą wdrożyć dzieci do samodzielności opartej na zaufaniu, minimalnej pomocy, zrozumieniu i komunikacji, które dają poczucie bezpieczeństwa i sprawczości.
Podczas wykładu „Jak wychować samodzielne dziecko” dowiesz się:
- jak zapewnić dziecku warunki dla nauki samodzielności,
- jak stawiać wyzwania na miarę jego wieku i możliwości,
- jakie metody stosować, by dziecko czuło, że potrafi i chce być odpowiedzialne za dom
Warto bowiem wiedzieć, czemu dziecko jest w stanie sprostać w danej chwili, by z odwagą podejmowało kolejne wyzwania, stawało się samodzielne, sprawcze i potrafiło radzić sobie w życiu.
Trenerka: Anna Dziadkiewicz - Z wykształcenia nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na co dzień nauczycielka edukacji w wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Od 15 lat pracuje z dziećmi wykorzystując najnowocześniejsze techniki nauczania. Animatorka zabaw dla dzieci i instruktorka warsztatów artystycznych. Ukończyła kurs pedagogiki zabawy oraz szkolenia z zakresu pedagogiki cyrku, myślenia wizualnego i tańców integracyjnych.
Pasjonują ją szeroko pojęte działania artystyczne, programowanie i aktywne spędzanie wolnego czasu, dlatego też często można ją spotkać biegającą czy na rowerze. Niezwykle pogodna, ciepła i zaangażowana trenerka, która całym sercem przekazuje dzieciom pasję życia.
Prywatnie żona i mama dwóch córek. Rozwijanie w nich samodzielności wdraża od ich najmłodszych lat. Wraz z rodziną regularnie organizuje rodzinne wyprawy rowerowe na trasach od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów, czyniąc z nich podróżniczą przygodę i stawiając na budowanie więzi rodzinnych.
2. Jak uczyć dzieci samodzielnego uczenia się?
Jak wynika z przeprowadzonych przez nas ankiet, wielu rodziców ubolewa nad tym, że musi spędzać nawet po kilka godzin dziennie odrabiając z dziećmi prace domowe, przygotowując je do sprawdzianów, kartkówek itp. Nasuwają się więc pytania:
- Jak rozwinąć w dziecku umiejętność samodzielnego uczenia się, odrabiania lekcji?
- Jak jedynie wesprzeć je w tym procesie a nie towarzyszyć w nim przez cały czas?
Trenerka: Ewa Ozdowska – Bartczak - Szczęśliwa żona i mama dwóch cudownych córek. Od ponad 20 lat nauczycielka języka polskiego, a od początku obecnego roku szkolnego również pedagożka w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu. Nieustannie poszukuje nowych kreatywnych rozwiązań, które wykorzystuje na swoich zajęciach. Podyplomowo ukończyła studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i pedagogika korekcyjna. Jest także mediatorem oświatowym, z powodzeniem prowadzi grupę mediatorów rówieśniczych wśród dzieci i młodzieży. Ponadto swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi chętnie wykorzystuje współorganizując w swojej okolicy aktywności dla młodzieży.
Przez wiele lat pełniła funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego, a obecnie jest koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zatem działania społeczne nie mają przed nią tajemnic. Od lat gra w amatorskich sztukach teatralnych na terenie miasta, lubi śpiewać, grać na gitarze. Cechuje ją uśmiech, pogoda ducha i otwartość na ludzi i świat. W wolnych chwilach czyta książki, kibicuje polskim siatkarzom i bawi się z psem.
3. Jak uczyć dziecko szacunku do pieniędzy od najmłodszych lat?
Jeśli chcemy, by nasze dzieci nie były rozrzutne, by potrafiły oszczędzać, nie ulegały każdej zachciance i by umiały w przyszłości zarabiać, potrzebujemy wyrobić w nich pewne nawyki, które budują właściwe podejście do pieniędzy i które będą im służyły przez całe życie.
Podczas wystąpienia „Jak uczyć dzieci szacunku do pieniędzy”, dowiecie się:
- Jak uczyć dzieci od najmłodszych lat:
- zarabiania, oszczędzania i mądrego wydawania pieniędzy
- odróżniania potrzeby od zachcianki i nawyku nieulegania wszystkim zachciankom
- szacunku do pieniędzy, by ich nie trwoniły a mądrze nimi gospodarowały
- Na czym polega budżetowanie, które jest podstawą mądrego zarządzania pieniędzmi i jak wyrabiać ten nawyk u dzieci.
Trener: Dawid Borowiak - Zakochany mąż, tata czwórki pociech, przedsiębiorca, społecznik. Od kilku lat z coraz większym sukcesem prowadzi rodzinną firmę Borowiak Nieruchomości. Ukończył Austriacką Szkołę Ekonomii w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Pasjonuje się makroekonomią i finansami. Szczególnie interesuje go budżetowanie. Uwielbia nowe projekty, spacery z rodziną, oglądanie z teściem hokeja na lodzie. Nieustannie aktywny i zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności. Od 2010 roku działa w kaliskim samorządzie. Kocha wspierać akcje społeczne, charytatywne, sportowe i kulturalne. Wierzy w społeczną odpowiedzialność biznesu i spójnie z nią prowadzi biznes.
Jak podkreśla - „Wierzę, że możemy przekazać kolejnemu pokoleniu to, co mamy najlepsze. Wierzę, że dzięki Smart Club kolejne pokolenie może żyć bez długów i może się stać „zwykłymi milionerami”.
W razie jakiś pytań prosimy o kontakt mailowy: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze