W miniony weekend dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał telegram o zagrożeniu życia kobiety, która podczas rozmowy na czacie z Rzecznikiem Praw Dziecka deklarowała chęć odebrania sobie życia. Telegram został przesłany przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie.
Funkcjonariuszki pełniące tego dnia służbę w godzinach nocnych udały się pod wskazany w telegramie adres, jednak nie zastały tam osoby w nim wskazanej. W toku prowadzonych czynności ustaliły one aktualne miejsce pobytu kobiety, a następnie niezwłocznie udały się pod ten adres.
- Na miejscu zastały 40-latkę, która potwierdziła, że prowadziła rozmowę na czacie z Rzecznikiem Praw Dziecka deklarując chęć popełnienia samobójstwa. Z relacji rozmówczyni wynikało, że jej zachowanie wywołane było sprawami rodzinnymi - informuje policja z Ostrzeszowa
Z uwagi na niestabilny stan emocjonalny kobiety na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przeprowadzeniu wstępnych badań przetransportował ją na obserwację do szpitala.
Dzięki szybkiej reakcji Wydziału Wywiadu Kryminalnego Sekcji Obsługi Całodobowej Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz ustaleniom policjantek podejmujących tej nocy czynności służbowe, być może udało się zapobiec rodzinnej tragedii.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie.
W Kaliszu działa Centrum Interwencji Kryzysowej.
DZIAŁ INTERWENCJI KRYZYSOWEJ
62-800 Kalisz, ul. Graniczna 1
tel.: 62 757-45-10, wew. 2900
POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
Przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę można również skorzystać z bezpłatnych telefonów.
Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym - 800 70 2222
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111
Napisz komentarz
Komentarze