Reklama
Reklama
Reklama

On je jej z ręki. Ona uczy go latać

Do jej domu przyniosła go sąsiadka. Początkowo siedział w klatce, ale pani Irena szybko zwróciła mu wolność, nadała imię i otoczyła opieką. Kaliszanka opiekuje się młodą kawką, która bez jej pomocy najpewniej zostałaby „skonsumowana przez kotka”.
On je jej z ręki. Ona uczy go latać
Sąsiadka do mnie zapukała, bo znalazła tego ptaka, a to tzw. podlot był w tym momencie. To taki ptak, który wyfruwa z gniazda i podlatuje do gniazda i matka jeszcze go karmi. Więc dała mi go w klatce żebym się nim zaopiekowała. Od razu klatkę otworzyłam żeby był na wolności, bo to nie dobrze tak trzymać dzikiego ptaka w klatce – mówi nam pani Irena, kaliszanka, która opiekuje się młodą kawką. 

Ptak był w osłabionym stanie, skrzydła i pióra miał posklejane błotem i kurzem. Kaliszanka zorganizowała mu basenik do oczyszczenia piór, jedzenie i dostęp do czystej wody. 

- Żytni chlebek kruszę mu i on to zjada,  jakoś nic mu po tym nie jest. Zaczęłam go już od dwóch dni „gimnastykować” żeby rozruszał skrzydełka, lekko go podrzucam na ręce i on te skrzydełka powoli otwiera – mówi opiekunka kawki.

Ptak na początku był nieufny i osowiały, ale po kilku dniach polubił towarzystwo pani Ireny. Wyraźnie nabrał sił, apetyt zdecydowanie mu się poprawił. 

Nabrudzone jest można powiedzieć, ale siła wyższa, okienko jest uchylone i on tam siedzi przy oknie. Czekam na moment kiedy z tej mojej ręki się zerwie i pofrunie gdzieś, póki co skacze i podfruwa coraz wyżej, najpierw na kanapę, teraz na parapet, jakoś sobie radzi, ale już widzę, że coraz lepiej mu to idzie  - mówi pani Irena. 

Kaliszanka nazwała go Pimpuś. Ptak ma ptasie towarzystwo w nowym, ale tymczasowym domu, bo mieszka tam kanarek, a pani Irena wcześniej otoczyła opieką młodego wróbla, z dobrym dla niego skutkiem, bo odleciał o własnych siłach na wolność. Teraz czas na „Pimpusia”. 

 - Przyjdzie czas, będę widziała, że fruwa, wleci na gałązkę, to będę widziała, że może bezpiecznie odlecieć, żeby jakiś kotek go nie skonsumował  - mówi kaliszanka. 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kasia 02.06.2024 20:35
Jak milo patrzeć na szacunek dla zwierząt. Należy się pani wielka pochwała za wielkie serce !!!

As 02.06.2024 09:47
Jest pani dobrą, wrażliwą osobą i to dobro do pani wróci! Brawa dla pani!

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Co to jest?Treść komentarza: Powinien być szynobus kursujący na trasie Odolanów-Opatówek co 20 minut a nie takie coś. Jedno połączenie z Kalisza do Jarocina i jedno do Opatówka na dzień, ha ha ha ha. Głupim planom mówimy NIE.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 09:38Źródło komentarza: Nowe pociągi połączą Kalisz z regionem? Wiemy dokąd dojadąAutor komentarza: XDTreść komentarza: XD ha ha ha ha, by się wstydzili z taką ofertą dla Kalisza.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 09:22Źródło komentarza: Nowe pociągi połączą Kalisz z regionem? Wiemy dokąd dojadąAutor komentarza: m13Treść komentarza: Pracują ale to mało ambitna i nisko płatna praca.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 09:19Źródło komentarza: Jedna to za mało, budują drugą. Wielka hala na DobrzecuAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Niemiecki koncern Siemens Mobility - producent składów pociągów o prędkościach powyżej 300 km/h, które mają omijać Kalisz a których nie ma Polska - wypowiedz Prezesa "Interesują nas m.in. plany związane tzw. komponentem kolejowym CPK. W czerwcu 2024 r. rząd ogłosił, że projekt ten będzie realizowany, a za jego obsłużenie odpowiada spółka CPK. Jesteśmy gotowi tworzyć Kolej Dużych Prędkości w Polsce zarówno w części infrastrukturalnej, jak i taborowej" — mówi w rozmowie z portalem WNP Tomasz Prejs, nowy prezes Siemens Mobility w Polsce. Trzeba pomagać niemieckiej gospodarce. Są ekologiczne piece na pelet zgodne z Zielonym Ładem bo czołowym producentem peletu są Niemecy. Konieczne elektrownie wiatrowe od niemieckich producentów. A zamknięcie rozbudowy portu lotniczego CPK bo przecież lotnisko jest w Berilinie i rozbudowy portów morskich w Polsce bo port Hamburgu ma problemy...... cytat "Niemieckie porty morskie notują w ostatnich latach coraz gorsze wyniki. W 2023 r. przeładowano w nich łącznie 267,8 mln ton ładunków – to najgorszy rezultat od kryzysowego roku 2009 i powrót do poziomu sprzed dwóch dekad" Bez komentarza. Będziemy machać niemieckim składom, które przetną Kalisz i się u nas nie zatrzymają. Dziękujemy PO.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 09:17Źródło komentarza: Nowe pociągi połączą Kalisz z regionem? Wiemy dokąd dojadą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama