Polska Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie oceny programowej kierunku lekarskiego, prowadzonego na Uniwersytecie Kaliskim, im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
– Rekrutacja na pierwszy rok studiów będzie możliwa, gdy w ministerialnym rozporządzeniu, zostanie przyznany naszej uczelni limit przyjęć – informuje rektor Uniwersytetu Kaliskiego, prof. Andrzej Wojtyła.
Stosowną uchwałę prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyjęło 25 lipca i została już ona przesłana do Ministerstwa Nauki. Po konsultacjach ministra nauki z ministrem zdrowia, ustalony zostanie limit przyjęć na pierwszy rok studiów na kierunku lekarskim Uniwersytetu Kaliskiego.
– Gdy tylko będziemy wiedzieli, ilu studentów możemy przyjąć na pierwszy rok studiów, uruchomimy rekrutację. Wiem, że zainteresowanie kierunkiem lekarskim ze strony absolwentów szkół średnich jest spore i wielu chętnych czekało na pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli rozpocząć proces rekrutacji. Mając w pamięci ubiegłoroczne zainteresowanie, wierzę, że będzie ono równie imponujące – dodaje prof. Andrzej Wojtyła.
O uruchomieniu rejestracji na studia na kierunku lekarskim, Uniwersytet Kaliski poinformuje na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
Przypomnijmy, że Uniwersytet Kaliski rozpoczął kształcenie na kierunku lekarskim rok temu. Na 60 miejsc chętnych było ponad 1500 osób. Zgodę na uruchomienie studiów wydał Przemysław Czarnek, minister nauki w rządzi PiS.
W sieci znaleźć można opinię anonimowego studenta kierunku lekarskiego w Kaliszu, który zauważa, że uczelnia ma jeszcze sporo pracy przy rozwoju kierunku, ale docenia jej starania i uznaje Kalisz jako dobre miejsce do studiowania medycyny.
Na samym początku nie było kolorowo, uczelnia jak i my, musieliśmy się nauczyć oraz poznać siebie nawzajem żeby móc ze sobą dobrze współpracować. Pozytywnie zaskoczył nas początek roku. Podczas tego roku a zwłaszcza okres styczeń - kwiecień, uczelnia oraz jej zaplecze techniczne efektywnie się rozwinęło. Mamy możliwość nauki w świeżo wyremontowanych salach histologicznych oraz anatomicznych jak i widzimy, że mamy już do dyspozycji nowe sale w których będziemy się uczyć w nowym roku. Ćwiczenia z anatomii odbywają się w świeżo wyremontowanym prosektorium w szpitalu gdzie uczymy się na preparatach mokrych. Minusem natomiast, moim zdaniem jest mało przeznaczonego miejsca dla nauki w ciszy w bibliotece.
Na samym początku, znaczna część osób była zniesmaczona, że nie dostała się na medycynę do innego większego miasta co równało się z chęcią poprawy matury, zrezygnowania ze studiów czy próby przeniesienia pod koniec roku. Z czasem kiedy uczelnia zaczęła nabierać tempa, grupa osób chcących poprawiać matury znacznie się zmniejszyła a coraz więcej osób chce zostać u nas na stałe. Widzimy, że uczelnia przez ostatni czas zrobiła duży postęp przez co nasza wiara i entuzjazm urosła razem z nią. Gdybym startował w rekrutacji na studia po raz kolejny z bagażem doświadczenia i informacji jakie posiadam, na pewno na pierwszym miejscu postawiłbym na uczelnie z wieloletnią tradycją nauczania lecz nie zawahałbym postawić również na kierunek lekarski w Kaliszu - pisze Michał na biologhelp.pl w kategorii opinie o uczelniach.
Napisz komentarz
Komentarze