St. sierż. Piotr Tann zaczął nurkować zanim wstąpił w szeregi policji. – 18 lat temu zostałem strażakiem-ochotnikiem i wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki jako płetwonurek. Policjantem jestem od 9 lat – mówi Piotr Tann. Podczas jednej z wypraw postanowił uwiecznić na zdjęciach, to co zachwyca go podczas nurkowania. I tak zaczęła się jego przygoda z podwodną fotografią.
- Aby wykonać dobre zdjęcie pod wodą, płetwonurek musi posiadać szczególnie wysokie umiejętności. Nie dość, że trzeba obsłużyć sprzęt fotograficzny, to należy jeszcze uważać na cały akwalung – wyjaśnia Piotr Tann - Dodatkowo dochodzi jeszcze problem z ograniczoną ilością światła oraz przejrzystością wody. Nieskoordynowane ruchy płetwonurka mogą wzburzyć osad znajdujący się na dnie zbiornika wodnego, co praktycznie uniemożliwia wykonanie dobrego zdjęcia. Machanie rękami czy nogami w celu złapania równowagi, zbyt nerwowe oddychanie płoszy również podwodne zwierzęta – dodaje policjant.
Piotr Tann nurkuje zarówno w Polsce jak i zagranicą m.in. w Egipcie i Chorwacji. Swoją pasją stara się już teraz zarażać swoją 2-letnią córeczkę.
Agnieszka Gierz, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, fot. Piotr Tann, www.kalisz.policja.gov.pl
Napisz komentarz
Komentarze