Sezon u Bogusławskiego rozpocznie się 18 września o godzinie 21.00 bezpłatnym, plenerowym spektaklem na scenie letniej. „Arkę” graną od 1998 roku w różnych częściach świata, wystawi Teatr Ósmego Dnia razem z aktorami kaliskiego teatru. - Jest to spektakl, który opowiada o wojnie i o uchodźcach, o ludziach, którzy muszą uciekać ze swoich własnych domów przed wojną, Ten temat zawsze był, ale teraz szczególnie stał się bardzo aktualny – mówi Agata Podemska z Teatr u Ósmego Dnia.
W październiku, już na Dużej Scenie zobaczymy „Miasto Pustych Pianin”, czyli nowoczesną baśń dla dorosłych w formie muzycznego spektaklu, która nawiązuje do historii fabryki Calisia. - Postanowiliśmy zrobić muzycznego science fiction, tzn. zderzyć muzykę wysoką z muzyką niską. Całe to przedsięwzięcie będzie taką fuzją spotkania się różnych gatunków – popu, jazzu, muzyki klasycznej – tłumaczy Lena Frankiewicz, reżyser „Miasta Pustych Pianin”.
W grudniu na Scenie Kameralnej widzowie zobaczą farsę pt. „Żołnierz królowej Madagaskaru”, w lutym „Świętą Joannę szlachtuzów” - klasykę nowoczesnego dramatu, a w kwietniu przyjdzie czas na przedstawienie dla najmłodszych. Ostania, czerwcowa premiera sezonu będzie kontynuacją „Klęsk w dziejach miasta”. - Będziemy mieli premierę średnio co dwa miesiące. Te pięć premier udało się tak rozłożyć, żeby właśnie była w tym taka regularność – mówi Magdalena Grudzińska (na zdj. w środku), dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
W nowym sezonie na deskach kaliskiego teatru zobaczymy trójkę nowych aktorów młodego pokolenia: Nataszę Aleksandrowitch, Maję Wachowską i Dawida Lipińskiego. – Ten młody aktor zastąpi Szymona Mysłakowskiego w „Szalonych nożyczkach”. Już przed wakacjami zrobiliśmy do tego przymiarkę – ostatni set był grany z Dawidem i wszystko poszło dobrze – dodaje Magdalena Grudzińska.
W tym sezonie kaliska publiczność zobaczy trzy nowe twarze
W tym sezonie obok popularnych „Szalonych nożyczek” zobaczymy również znanego kaliskiej publiczności „Rewizora”. Na ten spektakl w ostatni weekend września widzowie powyżej 60. roku życia mogą zakupić bilety w promocyjnej cenie 15 złotych, a wcześniej udać się na zwiedzanie teatru. Wszystko to w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60 + KULTURA”.
Ewelina Samulak, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze