W związku z trwającym wdrożeniem nowego systemu obsługi klientów, Energa Obrót wprowadza zmiany danych identyfikacyjnych dla klientów z Kalisza i okolic. Klienci indywidualni otrzymają:
- nowy numer konta bankowego do dokonywania płatności
- nowy numer klienta
- nowy sposób numeracji faktur
Zmiany będą dotyczyć niemal wszystkich klientów z Kalisza i okolic, z wyłączeniem osób korzystających z usługi Prąd na Kartę (licznik przedpłatowy) oraz Rozliczenie Rzeczywiste. Szczegółowe informacje, wraz z fakturami zawierającymi nowe dane, będą docierać do klientów w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Jednocześnie klienci otrzymali do dyspozycji nowy serwis internetowy ENERGA24, (www.24.energa.pl). Jego użytkownicy otrzymali maile z indywidualnym hasłem tymczasowym oraz informacją o sposobie logowania. Konto w dotychczasowym serwisie internetowym (eBOK) nie będzie już aktualizowane.
Ze względu na stabilizację nowego systemu, jeszcze przez kilka tygodni klienci mogą doświadczać chwilowych trudności podczas logowania do nowego konta, a czas załatwiania niektórych spraw może się wydłużyć. Liczba i nasilenie tych problemów będą jednak maleć.
Uwaga: Wprowadzane przez Energa Obrót zmiany nie wymagają od klientów podpisywania nowych umów czy aneksów. Pracownicy firmy w tym celu nie będą odwiedzali klientów w domach. Odczyty liczników dokonywane przez inkasentów firmy Energa Operator dokonywane będą bez zmian. W razie jakichkolwiek wątpliwości firma o kontakt pod numerem tel. 555 555 555. Wszelkie informacje o wprowadzanych zmianach znajdują się na stronie internetowej www.energa.pl/zmiany.
Grafika ukazująca, jakie dane na fakturze uległy zmianie
Zmiany wprowadzane przez firmy energetyczne są często wykorzystywane przez nieuczciwych akwizytorów próbujących podpisać umowę na swoje usługi. Towarzystwo Obrotu Energią (TOE) oraz Grupa Energa przygotowały kilka porad pozwalających uchronić się przed działaniami nieuczciwych akwizytorów:
- uważaj, jeśli ktoś przedstawia się jako pracownik „elektrowni” czy „zakładu energetycznego”
- sprawdź nazwę firmy i tożsamość przedstawiciela, który pojawił się w Twoim domu. Informacje zweryfikuj w firmie, którą ma reprezentować.
- dowiedz się jakie dokładnie warunki oferuje Ci sprzedawca, uważaj na dodatkowe opłaty. Dopytuj o wszystkie szczegóły budzące wątpliwości.
- nie podpisuj umowy bez dokładnego przeczytania jej treści. Umów się na podpis później, aby spokojnie przeczytać dokument.
- podpisując umowę powinieneś otrzymać swój egzemplarz dokumentu oraz wzór odstąpienia od umowy.
- masz 14 dni na odstąpienie od umowy podpisanej poza lokalem sprzedawcy - bez podawania przyczyn i bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.
w przypadku, gdy minął 14-dniowy termin, nadal możesz się uchylić od skutków umowy, jeśli podczas podpisywania zostałeś wprowadzony w błąd.
RED, fot. arch., Energa Obrót
Napisz komentarz
Komentarze