W zestawieniu obejmującym Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe twórcy rankingu sklasyfikowali w sumie 35 szkół. Zestawienie oparto na 20 szczegółowych kryteriach, tworzących pięć grup: prestiż, siła naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie.
- Tradycyjnie najsłabiej oceniono o nas umiędzynarodowienie szkoły, ale mamy świadomość, że nie jesteśmy w tym dobrzy. Robimy jednak wszystko, żeby ten wskaźnik poprawić i w październiku ściągniemy trochę obcokrajowców ze Wschodu m.in. z Ukrainy i Łotowy – powiedział portalowi faktykaliskie pl , w drodze do Warszawy po odbiór nagrody, rektor PWSZ prof. zw. Dr inż. Jan Chajda. – Najlepiej natomiast wypadliśmy pod względem m.in. bazy, powierzchni na studenta, przy ocenie czytelni i biblioteki. Na to rzeczywiście nie szczędzimy pieniędzy, ale też biblioteka to renoma szkoły; posiadamy 120 tysięcy woluminów, podczas gdy inne uczelni 30 tysięcy. Mamy jedną z największych uczelnianych bibliotek w kraju i to jest nasza duma – dodaje rektor.
Za kaliską PWSZ znalazły się: PWSZ w Białej Podlaskiej, PWSZ w Tarnowie i szkoła w Legnicy. W rankingu Akademickich Szkół Wyższych pierwsza trójkę tworzą: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a za najlepszą Niepubliczną Uczelnię Magisterską uznano Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, dalej znalazły się Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie i Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie.
MIK, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze