Drugi dzień projektu realizowanego przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny wypełniły przede wszystkim zajęcia warsztatowe - od kaligrafii, poprzez architekturę wnętrz, po metody projektowania odzieżowego. W poszczególnych pracowniach studenci wzbogacali swą wiedzę i umiejętności pod kierunkiem m.in. wykładowców z tureckich uniwersytetów. W Pracowni Grafiki Żurnalowej i Projektowania ubioru WPA UAM Aylin Ozcan zaproponowała np. zaprojektowanie i wykonanie sukienki inspirowanej owocem granatu.
Od samego rana we wtorek trwały natomiast wielkie przygotowania do wystawy Hanka Foremana, jednego z gości projektu, na co dzień wicerektora Appalachian State University. Amerykański artysta zaprojektował rozbudowaną instalację, która zajmie niemal cały hall Wydziału, a jej wykonanie poprzedził rzetelnymi studiami nad historią Kalisza i Polski. Budulcem instalacji stały się zwiewne tkaniny, koronki i sól. Materiały z jednej strony nawiązują między innymi do historii Kalisza, który był niegdyś ważnym ośrodkiem włókienniczym, z drugiej – do symboliki oczyszczenia i witalności. Ekspozycja, od samego początku przygotowywana z myślą o przestrzeni Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, będzie nosiła tytuł „The White Dream of Kalisz”. Uroczyste otwarcie odbędzie się dziś tj. 21 maja, o godzinie 16.00.
Jednocześnie według projektu Foremana na placu przy parkingu, na jednej ze ścian WPA, powstaje ogromny mural nawiązujący do historii miasta. Ścienne malowidło ma być gotowe do piątku – na finał międzynarodowego projektu „Mosty Sztuki”. Do otwarcia wystawy swoich prac szykuje się również Diana Harrison z Wielkiej Brytanii. Wernisaż zaproponowano na czwartek na godzinę 16.00.
Dziś natomiast rozpoczęła się współfinansowanej przez Unię Europejską dwudniowa konferencja metodyczna. Towarzyszące jej hasło to „Kreatywność w edukacji artystycznej i sztuce. Artysta-Pedagog-Artysta”.
RED, fot. organizator
Napisz komentarz
Komentarze