Ozłoceni seniorzy. Ziętek Team w czołówce mistrzostw

Pięć medali zdobyli zawodnicy KS Ziętek Team Kalisz w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full contact. Na najwyższym stopniu podium stanęli Oskar Skupień, Robert Niedźwiedzki i Aleksander Stawirej. Wszyscy w kategorii seniorów.

Mistrzowska impreza odbyła się w ostatni weekend w Piotrkowie Trybunalskim, a mający od niedawna siedzibę w Kaliszu KS Ziętek Team reprezentowało tam dziewięcioro zawodniczek i zawodników. Łącznie podopieczni Mariusza Ziętka sięgnęli po pięć krążków, w trzy złote, plasując się w czołówce klasyfikacji drużynowej.

Nie zawiedli etatowi mistrzowie. W kategorii do 57 kg seniorów triumfował Robert Niedźwiedzki, który w półfinale pokonał Adriana Rysia (Sparta Chrzanów), a w finale wypunktował Łukasza Wydro (Smok Toruń). Trzy walki stoczyli natomiast Oskar Skupień (kat. do 91 kg seniorów) i Aleksander Stawirej (kat. +91 kg seniorów). W drodze po złoto ten pierwszy pokonał kolejno rywali z Chrzanowa, Poznania i Zielonej Góry, drugi natomiast rozprawił się z przeciwnikami z Węgrowa, Zielonej Góry i Poznania.

W kategorii juniorek młodszych do 52 kg ambitnie radziła sobie Izabela Szelest. Wygrywając w półfinale z Katarzyną Świzdor (Sokół Jarosław) zapewniła sobie co najmniej srebro. Taki też krążek ostatecznie trafił w jej ręce, bo w walce finałowej z Zuzanną Lichą z Polonii Leszno nabawiła się kontuzji, która pozbawiła ją szans na złoto. Na podium stanął też Mateusz Biernat (kat. do 75 kg juniorów młodszych), który po porażce z Krystianem Cieślikiem z Prosny Kalisz w półfinale musiał zadowolić się brązowym medalem.

Filipowi Tobole (junior starszy do 60 kg), Erwinowi Grudzieckiemu (junior starszy do 75 kg), Tobiaszowi Grudzieckiemu (junior starszy do 75 kg) i Dariuszowi Olbrychowi (senior +91 kg) niestety nie udało się zająć miejsca medalowego.