Biegowe Tornado

Tym razem nie na treningowej macie, a na biegowej trasie spotkali się reprezentanci sekcji MMA klubu Tornado. Kaliszanie wzięli udział w niedzielnym Orlen Warsaw Marathon.

Warszawskie zawody to największa impreza biegowa w kraju. Rywalizują w niej miłośnicy wszelkiej sportowej aktywności, nie tylko wytrawni biegacze, ale też amatorzy, jak i przedstawiciele innych dyscyplin. W tym roku w biegu na 10 kilometrów wystartowała kilkuosobowa grupa sekcji MMA działającej w strukturach klubu Tornado Kalisz.

– Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli bieg i pobili swoje rekordy życiowe, czyniąc to w dyscyplinie, która jest dla nas tylko częścią treningu w przygotowaniach do walk w brazylijskim jiu-jitsu i MMA – mówi nam szkoleniowiec kaliszan Marcin Małecki.

On sam również wybiegł na trasę i w klubowej rywalizacji zajął drugie miejsce z czasem 49:54. Spośród kaliskich fighterów najlepszy okazał się Grzegorz Dopieralski (49:13). 10-kilometrowy dystans pokonali ponadto Aleksandra Kapuścińska, Bartosz Smak, Maciej Rygas i Dawid Janik.