Rekordy w blasku srebra

Świetny występ w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS zanotowali lekkoatleci z Kalisza. Z Zamościa przywieźli cztery srebrne medale i rekordowe wyniki. Dwukrotnie na podium stanęła niezastąpiona Kinga Grabowska.

Zmagania odbyły się w Zamościu i stały na bardzo wysokim poziomie. Dostosowali się do niego lekkoatleci z Kalisza, którzy sięgnęli po cztery srebrne krążki. Dwa z nich wywalczyła Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS Dziewiątka została wicemistrzynią Polski w kategorii juniorek młodszych w biegach na 800 i 1500 metrów. Krótszy dystans przebiegła w czasie 2:11.82, dłuższy w 4:41.44, co jest jej nowym rekordem życiowym. To kolejny znakomity start podopiecznej Waldemara Olszyny, która w tym sezonie imponuje formą i w każdym występie potwierdza przynależność do krajowej czołówki.

Fantastycznie zaprezentował się ponadto Łukasz Jędrusiak z UKS 12. W rzucie dyskiem seniorów zajął drugie miejsce, uzyskując w najlepszej próbie 49,19 m. – Łukasz pobił swój rekord życiowy, który jest także rekordem Kalisza w rzucie dyskiem. Do złota brakło mu zaledwie 82 cm. Trzeba jednak podkreślić, że jako młodzieżowiec był najmłodszym startującym w swojej konkurencji – komentuje trener zawodnika, Marcin Małecki, który podkreśla, że rekordowe rzuty jego podopiecznego to efekt olbrzymiej pracy włożonej zarówno przez utalentowanego miotacza, jak i samego szkoleniowca.

Po srebro w Zamościu i tytuł wicemistrzyni Polski sięgnęła również Patrycja Skoczylas. Podopieczna Adrianny Wange, specjalizująca się w skoku wzwyż, zaliczyła wysokość 168 cm, która w gronie juniorek młodszych zagwarantowała drugą lokatę. Tym wynikiem pobiła „życiówkę” na otwartym stadionie o trzy centymetry.

W czempionacie startował jeszcze Patryk Sipka. W zmaganiach juniorów młodszych w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą zajmował odpowiednio 14. (37,25 m) i 15. miejsce (12,65 m).