Złote kajakarki

Znakomicie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików spisały się kajakarki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Podopieczne Radosława Jackowskiego zdobyły złote medale w konkurencji K-4 2000 metrów.

Zmagania mistrzowskie odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu, a kaliszanki debiutowały na imprezie tej rangi. Czwórka w składzie Weronika Jackowska, Patrycja Janusz, Natalia Sztandera i Weronika Aleksandrowicz, po niezbyt udanym starcie, długo płynęła na czwartej lokacie, ale z upływem kolejnych metrów doganiała wyprzedzające ją osady. W końcu objęła prowadzenie, którego już nie oddała. Na mecie podopieczne Radosława Jackowskiego o długość łódki wyprzedziły faworyzowaną ekipę Zrywu Wolsztyn. Na podium zmieściły się jeszcze zawodniczki poznańskiej Warty.

W pozostałych konkurencjach tak okazałych sukcesów nie było, ale nie oznacza to wcale, że zabrakło wartościowych rezultatów. Takowe osiągnęły bowiem Weronika Jackowska w K-1 (siódme miejsce) oraz Patrycja Janusz i Natalia Sztandera w K-2 (szóste miejsce). Czternasta w jedynkach była ponadto Weronika Aleksandrowicz. Niewiele do punktowanych lokat brakowało młodzikom KTW. W K-1 Maciej Kochanek sklasyfikowany został na 15. miejscu, a Bartek Białożyt na 21. W dwójce kaliscy kajakarze zajęli ósmą pozycję.