Ozłocony Krawczyk! Mamy kolejnego mistrza Europy!

Szymon Krawczyk z KTK Kalisz został w piątek mistrzem Europy juniorów, triumfując w omnium, czyli kolarskim wieloboju. To czwarty medal wywalczony przez podopiecznych Piotra Zaradnego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, odbywających się we włoskim Montichiari.

Wielobojowa rywalizacja, składająca się z sześciu konkurencji, została rozłożona na dwa dni. Na jej półmetku pierwsze miejsce zajmował Szymon Krawczyk, co zawdzięczał czwartkowym triumfom w scratchu i wyścigu eliminacyjnym oraz drugiej lokacie w wyścigu na dystansie 3000 metrów. Przed piątkową częścią zmagań utalentowany junior Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego znajdował się zatem w wymarzonej sytuacji. Doskonałej okazji na zdobycie tytułu mistrzowskiego nie wypuścił z rąk. Mimo że pozostałe konkurencje rozegrano w ciągu zaledwie czterech godzin, co nie dawało zbyt wiele czasu na regenerację, kaliski zawodnik poradził sobie znakomicie. Najpierw zajął trzecią pozycję w wyścigu na dystansie 1 kilometra. Potem uzyskał drugi rezultat w wyścigu ze startu lotnego. Wreszcie obronił fotel lidera po wyścigu punktowym, w którym pewnie kontrolował sytuację. W ten sposób wygrał omnium z wynikiem 203 punktów, wyprzedzając Brytyjczyka Ethana Haytera (192 pkt.) i Holendra Basa Ottevangera (184 pkt.).

Tym samym koszulka mistrza Europy juniorów w omnium pozostała w KTK Kalisz. W zeszłym roku, podczas mistrzowskiej imprezy rozegranej w Atenach, tytuł w tej wymagającej torowej specjalności wywalczył Dawid Czubak. Dodajmy, że w Montichiari biało-czerwona ekipa jest bezkonkurencyjna w kategorii juniorów, a prym w niej wiodą zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Na koncie mają już aż cztery krążki, w tym dwa złote. W czwartek mistrzem Europy w wyścigu punktowym został wspomniany Dawid Czubak. A to jeszcze nie koniec zmagań, bo potrwają one do niedzieli.