IO w Rio: Kaliszanka o krok od półfinału

Alicja Tchórz zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 100 m stylem grzbietowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Od półfinału dzieliły ją cztery dziesiąte sekundy.

Kaliszanka popłynęła w drugiej serii eliminacyjnej. Walkę o pierwszą lokatę przegrała minimalnie z reprezentantką Hong Kongu, Claudią Lau, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Czas, jaki uzyskała (1:01,31), okazał się 21. wynikiem eliminacji. Tymczasem awans do półfinału zapewniło sobie 16 najlepszych zawodniczek. Do ostatniego premiowanego miejsca zawodniczka wrocławskiej Juvenii straciła niewiele, bo zaledwie 0,42 sekundy. Warto jednak wspomnieć, że Alicja spisała się lepiej niż przed czterema laty w Londynie, gdzie na „setkę” uplasowała się na 25. pozycji.

Dla kaliskiej pływaczki był to drugi start w trwających w Rio igrzyskach. W sobotę, wspólnie z koleżankami z reprezentacji Polski, rywalizowała w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, która sklasyfikowana została na 15. miejscu. Na olimpijskim basenie pojawi się jeszcze 11 sierpnia. Na ten właśnie dzień zaplanowano serie eliminacyjne na 200 m stylem grzbietowym.