Szóste podium Kingi

Kinga Grabowska potwierdziła, że do imprez rangi mistrzowskiej zawsze jest doskonale przygotowana. W miniony weekend kaliszanka do swojej imponującej kolekcji dołożyła kolejne cenne trofeum wywalczone na lekkoatletycznej bieżni. Tym razem została brązową medalistką mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Na kolejne osiągnięcie lekkoatletka UKS 9 Kalisz zapracowała we Wrocławiu podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Tam właśnie rywalizowała w biegu na dystansie 800 metrów. W eliminacjach uzyskała dopiero ósmy rezultat (2:16.41), ale nie miało to większego znaczenia, gdyż swoją serię wygrała i pewnie awansowała do finału. – Nie wynik, lecz kwalifikacja była naszym celem w tym etapie zmagań, a na decydujący o medalach bieg mieliśmy już inną taktykę – tłumaczy trener Waldemar Olszyna.

Eliminacyjny wynik Grabowskiej mógł uśpić czujność rywalek, które chyba nie spodziewały się, że kaliszanka włączy się do walki o medale. Tymczasem w finałowym biegu, toczonym w bardzo mocnym tempie, utalentowana lekkoatletka z miasta nad Prosną dotrzymywała kroku faworytkom i dość szybko znalazła się w czołowej trójce, która na ostatnich 200 metrach rozegrała między sobą batalię o poszczególne krążki. Ostatecznie zawodniczka „Dziewiątki” wbiegła na linię mety jako trzecia z czasem 2:10.99, czyli o ponad pięć sekund lepszym niż w eliminacjach. Mistrzynią Polski została natomiast Adrianna Czapla z AZS AWF Katowice z wynikiem 2:08.07, a wicemistrzynią Milena Korbut z MKS MOS Płomień Sosnowiec (2:10.02).

– Kinga przegrała tylko z uczestniczkami Mistrzostw Europy w Tbilisi i Mistrzostw Świata w Bydgoszczy. Medalistki biegu na dystansie 800 metrów uzyskały znakomite wyniki, bliskie ich rekordów życiowych, a dla naszej lekkoatletki ten sezon jest najlepszy w historii, bowiem sześciokrotnie stanęła ona na podium imprez rangi Mistrzostw Polski – podsumował trener Waldemar Olszyna.