Skok po srebro! FOTO

Patrycja Skoczylas wyrównała własny rekord Kalisza w skoku wzwyż i zdobyła w ten sposób tytuł wicemistrzyni Polski juniorek młodszych. Na stadionie we Wrocławiu zawodniczka UKS 12 przeskoczyła poprzeczkę ustawioną na wysokości 171 cm.

Zarówno w kwalifikacjach, jak i finale kaliszanka zaczynała zmagania od wysokości 159 cm, pokonując ją w obu przypadkach w pierwszej próbie. W rywalizacji decydującej o podium skakała jednak znacznie wyżej. Mimo że poziom 165 cm zaliczyła w drugim podejściu, to ustawioną o trzy centymetry wyżej poprzeczkę pokonała pewnie za pierwszym razem. Kolosalne znaczenie miała natomiast walka z wysokością 171 cm, którą Patrycja Skoczylas całkiem niedawno pokonała, bijąc rekord Kalisza. We Wrocławiu zawodniczka UKS 12 podchodziła do niej trzykrotnie. Ostatnia próba okazała się udana, co zagwarantowało jej srebrny medal. Poza zasięgiem uczestniczek konkursu okazała się Martyna Lewandowska z MLKL Płock, która uzyskała wynik 180 cm.

- Jadąc na Mistrzostwa Polski miałyśmy nadzieje na zdobycie brązowego medalu, jednak przez formę, jaką prezentowała Patrycja na treningach po cichu liczyłyśmy na więcej. Złoto było poza zasięgiem, ponieważ zdobyła je tegoroczna finalistka Mistrzostw Europy juniorów młodszych, jednak fakt zdobycia tytułu wicemistrzyni Polski przez Patrycję cieszy podwójnie z racji tego, iż pokonała ona również reprezentantkę kraju na Mistrzostwa Europy, która ostatecznie była trzecia – oceniła Adrianna Wange, trenerka świeżo upieczonej wicemistrzyni Polski juniorek młodszych w skoku wzwyż.

W mistrzowskich zmaganiach na Dolnym Śląsku wystąpiło jeszcze trzech lekkoatletów UKS 12 Kalisz. W biegu na 800 metrów rywalizował Wiktor Wachowski, który w swojej serii eliminacyjnej zajął czwarte miejsce z rekordem życiowym 1:59.24. Do finału A zabrakło niewiele, ale w finale pocieszenia kaliszanin znów pobiegł na miarę możliwości i z czasem 2:00.00 wbiegł na metę jako czwarty, ostatecznie zajmując w swojej konkurencji dwunaste miejsce. – To udany debiut Wiktora w kategorii juniorów młodszych, bowiem na Dolny Śląsk wyjeżdżał on plasując się na dwudziestym czwartym miejscu w kraju – nie ukrywa jego trener Waldemar Olszyna.

W rzucie dyskiem rywalizowało we Wrocławiu dwóch podopiecznych Marcina Małeckiego z grupy miotaczy UKS 12. W kwalifikacjach z dobrej strony pokazał się Krzysztof Smolarek, który już w pierwszej próbie uzyskał wynik 44.34 m, a w finale zajął dwunaste miejsce. Na dalszej lokacie sklasyfikowany został natomiast Patryk Sipka z wynikiem 34.93 m.