Turniejowy triumf siatkarzy FOTO

Siatkarze MKS-u Kalisz wygrali towarzyski turniej, który rozegrany został w sobotę w hali przy ulicy Łódzkiej. Podopieczni Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza pozostawili w pokonanym polu inne drugoligowe zespoły – Bzurę Ozorków i Wilki Wilczyn.

W zmaganiach uczestniczyły trzy zespoły, a każdy mecz, bez względu na wynik, toczył się w wymiarze trzech setów. W pierwszym spotkaniu przeciwko Bzurze Ozorków gospodarze pewnie wygrali dwa sety, po czym w trzecim szkoleniowcy dali odpocząć zawodnikom z podstawowej „szóstki”, na czym skorzystali rywale, zdobywając honorową partię. Bardziej wymagająca okazała się ekipa Wilków Wilczyn. Mimo porażki w premierowej odsłonie (22:25), w kolejnych dwóch setach kaliszanie nie pozostawili przeciwnikom złudzeń. Wygrywając do 19 i 20 zanotowali drugie turniejowe zwycięstwo, co oznaczało triumf w całych zawodach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wilczyna, która ograła Bzurę 3:0. – Nasz zespół zagrał zdecydowanie lepiej, niż w poprzednich spotkaniach. Widać było zrozumienie z rozgrywającymi, ale pracować będziemy nad jeszcze większą skutecznością – skomentował trener Mariusz Pieczonka.

W nadchodzącym tygodniu MKS zakończy serię gier sparingowych. W czwartek ugości w hali przy Łódzkiej beniaminka II ligi MOSiR Sieradz, a w sobotę, 17 września, uda się na turniej do Ozorkowa. Ligowy sezon wystartuje 24 września.