Pięć setów z beniaminkiem

Siatkarze MKS-u po raz drugi w trwającym okresie przygotowawczym pokonali beniaminka drugiej ligi, MOSiR Sieradz. Tym razem na parkiecie hali przy Łódzkiej.

Do pierwszego starcia z drużyną, z którą kaliszanie będą wkrótce rywalizować o ligowe punkty, doszło w ubiegły czwartek. W Sieradzu pokonali oni gospodarzy 3:0, a w dodatkowym secie, w którym trener Mariusz Pieczonka posłał do boju młodzież, górą byli rywale. Podobny przebieg miała rewanżowa potyczka, która odbyła się w czwartek w hali OSRiR-u. MKS znów wygrał pewnie pierwsze trzy sety (25:22, 25:20, 25:22), po czym gracze wyjściowej szóstki ustąpili pola tym zawodnikom, którzy mają mniejsze szanse na regularne występy w II lidze. Te roszady skrzętnie wykorzystali sieradzanie, którzy ograli kaliską młodzież w obu dodatkowych partiach (22:25, 22:25).

Dla siatkarzy MKS-u ostatnim sparingowym akcentem przed inauguracją sezonu będzie udział w turnieju Primavera Cup w Ozorkowie. Te zmagania odbędą się w sobotę, a kaliszanie rywalizować będą w nich o zwycięstwo z miejscową Bzurą oraz AZS UŁ Łódź. Początek turnieju o 14:30.