Kaliski miotacz z medalem Mistrzostw Polski!

Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą. Sukces ten osiągnął w sobotę podczas zawodów w Słubicach.

Podopieczny trenera Marcina Małeckiego spisał się rewelacyjnie. W przedostatniej próbie posłał pięciokilogramową kulę na odległość 16,51 m. Dalej w karierze pchał tylko raz – pod koniec sierpnia podczas mitingu w Lesznie, gdzie wynikiem 16,94 m pobił 21-letni rekord Kalisza młodzików. W Słubicach zajął trzecie miejsce, z przewagą blisko dwóch metrów nad kolejnym w klasyfikacji zawodnikiem. Od srebra dzieliło go niewiele, bo zaledwie sześć centymetrów. Poza zasięgiem wszystkich uczestników konkursu był Wojciech Marok z UKS Orkan Środa Wlkp., który pchnięciem na 17,43 m ustanowił nową „życiówkę”.

– Był to jak dotąd najsilniejszy konkurs pchnięcia kulą w 55-letniej historii Mistrzostw Polski Młodzików. Aż trzech zawodników pchało ponad 16 i pół metra! – informuje trener Małecki.

W Słubicach jego podopieczny rywalizował też w rzucie dyskiem. W tej konkurencji uplasował się na dziewiątej lokacie.