Podium Prosny

Mecze wyjazdowe były zazwyczaj zmorą piłkarzy Prosny. W niedzielę temu twierdzeniu kaliszanie zadali kłam. Na trudnym terenie w Cielczy pewnie pokonali tamtejszy LZS 3:1 i wskoczyli na podium grupy 1 kaliskiej A-klasy.

Podopieczni Mateusza Żółtka błyskawicznie zdominowali rywala. Już po 21. minutach prowadzili 2:0, co, jak na wyjazdową potyczkę, było solidną zaliczką na dalszą część rywalizacji. Listę strzelców podpisali wtedy Wojciech Żarnecki i Adam Garifow. Gospodarze, którzy do tej pory nie przegrali u siebie, byli chyba nieco zdezorientowani boiskową sytuacją. Na strzelecki popis Prosny nie potrafili odpowiedzieć. A kaliszanie szczelnie się bronili i nie zapominali o ofensywie. Trzeciego gola przyniosła im akcja Grzegorza Dziubka z 83. minuty, po której piłkę do własnej bramki wpakował Mateusz Szatkowski. Lekkie rozluźnienie w końcówce skutkowało wprawdzie honorowym trafieniem dla miejscowych, ale gdy Adama Dwornika pokonywał Kamil Filipiak losy spotkania były już rozstrzygnięte.

Piąta w sezonie wygrana wywindowała kaliską drużynę na ostatni stopień podium A-klasy, z którego zepchnęła właśnie ekipę z Cielczy. Prosna czuje jednak oddech aż pięciu zespołów, których straty są śladowe, więc kolejne punktowe zdobycze jak najbardziej są wskazane. Dla utrzymania trzeciej lokaty istotny będzie rezultat nadchodzącego pojedynku. W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 gracze trenera Żółtka podejmą na boisku przy Łódzkiej zespół Zielonych Koźminek.

***

LZS Cielcza – Prosna Kalisz 1:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Wojciech Żarnecki 10. min, 0:2 Adam Garifow 21. min, 0:3 Mateusz Szatkowski 83. min (sam), 1:3 Kamil Filipiak 90. min.
Żółte kartki: Stamierowski (LZS) oraz Ignaszak (Prosna).
Prosna: Dwornik – Płotek, Sipka, Lubka, Ignaszak, Janik (77. Różański), A. Garifow (72. Gieszczyński), Jarczewski, Malinowski, Dziubek (89. Kwiatkowski), Żarnecki (85. Machlański).