52 443 - tyle internetowych głosów otrzymała największa kaliska szkoła. To zapewniło jej pierwsze miejsce w plebiscycie, a co za tym idzie najbardziej atrakcyjne nagrody. W placówce odbędzie się m.in. wielki technologiczny festiwal.
Projekt realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Zwycięskie szkoły otrzymają wyjątkowe zestawy nagród do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. Do udziału w projekcie „Szkoła Małego Inżyniera” zgłosiło się ponad 200 szkół z całej Wielkopolski. Od 15 listopada do 20 grudnia internauci za pośrednictwem strony internetowej oddawali swoje głosy na wybrane, zgłoszone wcześniej, placówki oświatowe. Jeden użytkownik mógł oddać jeden głos każdego dnia. O ostatecznym zwycięstwie decydowała liczba zebranych w ten sposób głosów. - Zaangażowanie oraz mobilizacja głosujących przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Szkoły z czołowych lokat uzyskały po kilkanaście tysięcy głosów. To pokazuje jednak, jak duże jest społeczne zapotrzebowanie oraz zainteresowanie tego typu inicjatywami – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.
Każda ze zwycięskich szkół otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. - Festiwale technologiczne to święto nauki w szkole, składa się z wielu atrakcji – pokazów, warsztatów, wystawy stanowisk edukacyjnych, na których uczniowie zobaczą np. jak działa drukarka 3D, sprawdzą jaka jest siła ich własnych umysłów oraz wezmą udział w zawodach robotów sumo. Na każdej z festiwalowych aktywności uczniowie będą mieli szansę obserwowania, badania, dociekania, odkrywania praw i zależności otaczającego ich świata - mówi Patrycja Milecka, Prezes Fundacji Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.
AG za szkolamalegoinzyniera.pl, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze